Facebook Google+ Twitter

Czy na Jasnej Górze wolno mówić o Hitlerjugend? TV Trwam może

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2012-05-27 20:05

W sobotę 26 maja w Częstochowie miała miejsce XIV Pielgrzymka Młodych Słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę. Do młodych ludzi przemawiał między innymi bp łódzki ks. Ireneusz Pękalski. Mówił o "siłach", które pragną zdobyć młodzież dla siebie, jak kiedyś Hitler dzieci do Hitlerjugend.

źródło: http://www.youtube.com/watch?v=UpZuaKuCjjc / Fot. print screen/Youtube.comSwoje rozważania na temat młodzieży na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej, biskup Pękalski rozpoczął od zacytowania słów jednego z największych, jak to określił, tyranów minionego stulecia: "Kto pozyska dla siebie młodych ten zdobędzie świat". "Te słowa, które wypowiedziałem zrobiły na mnie ogromne wrażenie.

Zwłaszcza, kiedy sobie uświadomiłem jaki człowiek taką myśl wyraził" - mówił biskup. "Jego nazwiska, imienia nie można wypowiedzieć w tym świętym miejscu, ale powiem tylko tyle, że był to człowiek, który poprowadził swój naród do II wojny światowej. Jeden za największych tyranów minionego stulecia".

Hitler a polska młodzież

Zdaniem biskupa łódzkiego w Polsce obecnie istnieją "siły i osoby", które chcą przyciągnąć młodych ludzi do siebie, odrywając ich jednocześnie od Kościoła i Chrystusa. "Wydawałoby się, że w naszej Ojczyźnie te czasy się skończyły, kiedy ktoś chce dla siebie zdobyć młodzież.

Jednak osoby, które podobnie myślały, okazały się, że są w błędzie" - słyszymy w przemówieniu. "Dlatego, że współczesna polska młodzież jest także obiektem zainteresowania rozmaitych sił i osób, które pragną ją zdobyć dla siebie, odrywając ją od Chrystusa".

Dlaczego bp Pękalski przeskoczył w swoich rozważaniach od "największego tyrana minionego stulecia" do złych "sił i osób" w czasie obecnym? Odpowiedź jest prosta - "prześladowania" Radia Maryja i TV Trwam, jedynych mediów, które mogą przerwać powtarzający się, zdaniem biskupa, komunistyczny system. "Ci wszyscy, którzy przeszkadzają owym siłom, zrealizować ten cel, są na rozmaity sposób prześladowani" - sugeruje biskup.

"Dlatego nie dziwmy się, że tego rodzaju doświadczenie spotyka Radio Maryja i Telewizję Trwam, która ma jeden tylko i wyłącznie cel: poprowadzić wszystkich do Chrystusa".

Czytaj także: "Głupi policjant" z Ustrzyk Dolnych
Czytaj także: Arcybiskup Michalik - "najprzewielebniejszy" czy "cham"?


Wykorzystanie przez biskupów i Lux Veritatis sprawy nieprzyznania mediom ojca Rydzyka miejsca na multipleksie może oburzać. Zwłaszcza nawiązanie "prześladowania" TV Trwam w aspekcie "Młodzieży Hitlera". Mówienie o "siłach i osobach", które chcą zdobyć dla siebie młodzież jak kiedyś Hitler dzieci do Hitlerjugend ociera się o niebezpieczną manipulację.

Organizacja, o której mowa wcielała bowiem w swoje szeregi kilkunastoletnich chłopców obowiązkowo. Natomiast młodzi ludzie, do których kierował swoje słowa biskup łódzki, a którzy ulegają tym tajemniczym siłom, mają zawsze wolną wolę i za każdym razem dokonują wyboru świadomie.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (44):

Sortuj komentarze:

Romuald
 • Romuald
 • 30.05.2012 11:29

Skoro sie wypowiada biskup na temat Tadeusza Rydzyka To niech na Jasnej Górze wyświetlą ten film dokumentalny.
KIM JEST TADEUSZ RYDZYK
imperium ojca rydzyka - 1

http://www.youtube.com/watch?v=2DFJBnmhcmI

Komentarz został ukrytyrozwiń
kangur
 • kangur
 • 29.05.2012 21:49

Tak z wyglądu to Natanek .

Komentarz został ukrytyrozwiń
ale
 • ale
 • 29.05.2012 14:41

Biskupi polscy zapomnieli jaka jest ich rola na ziemi .
Takiej polityki nie było w historii.
Wszystko co robią to zaprzeczenie nauki Kościoła , nauki JP II .
NIGDY W KOŚCIELE NIE BYŁO TAKIEJ NIENAWIŚCI DO BLIŹNIEGO , JUDZENIA , OPOWIADANIA SIĘ PO JEDNEJ ZE STRON.
Zawsze chodziło się do kościoła po wsparcie duchowe , moralne ....a teraz ? Teraz to tylko polityka.
Od 2006 roku nie chodzę , nie mogę tego słuchać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Feli
 • Feli
 • 29.05.2012 13:28

Czy ten ,bp łódzki ks. Ireneusz Pękalski obejrzał ten film?Jeśli nie to go daję do obejrzenia .

http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/film-dokumentalny-o-tadeuszu-rydzyku-zobacz

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
 • Roman Kożmiński
 • 29.05.2012 00:12

Pamiętam jak w 2007 roku Tusk, namawiał by nie płacić abonamentu..... chciał sobie podreperować tanim chwytem kilka punktów w sondażach . Lecz ten chwyt tani zresztą; obrócił się przeciw mediom publicznym.

Zresztą - kto chce płacić abonament mediom które totalnie nas okłamują - chyba tylko frajerzy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
 • Taliesin
 • 29.05.2012 00:01

@Chorążewicz.Tak się to oficjalnie nazywa:podatek od RTV.A polityk na takim stanowisku nawołując do jego niepłacenia psuje państwo.Być może gdyby pobył nieco dłużej w opozycji usłyszelibyśmy że podatek od nieruchomości to też haracz.W sumie negować mógł wszystko.Przyszłość pokazała że o wszystkim "zapomniał".

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Taliesin
Haracz, zwany abonamentem RTV, zaliczasz do podatku? Gdyby ściągalność podatków była taka, jak ten abonament, to politycy by z głodu powymierali... Nie jest to tego rodzaju podatek, o którym tutaj mowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
 • erk
 • 28.05.2012 22:35

@didi
Gwoli wyjaśnienia.To,że ludzie płacą z własnej kieszeni na przeróżne religijne eskapady na min.na Jasną Górę i dają sobą pomiatać oszustom i poniżają się przed pajacami- przebierańcom, jest to ich, jak najbardziej prywatna sprawa.Jednak opłacanie z kieszeni podatnika "procesu odmóżdżania" dzieciaków w szkole i wciskanie im do głów szkodliwych i niebezpiecznych idei,jest sprawą wszystkich.ponieważ za sprawą ogólnego i biernego ze strony społeczeństwa przyzwolenia,wychowuje sie kolejne, skrzywione moralnie i ubezwłasnowolnione pokolenie,będące jednocześnie posłusznym woli państwa watykańskiego, stadem bezmyślnych baranów.
Obrzydzenie do kogokolwiek(lewaków) wynika z nauk "moralnych"wyniesionych ze szkolnej katechezy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 28.05.2012 22:15

@didi, "lewactwem się brzydzę"

Wśród katolików są ludzie, którzy brzydzą się Hitlerem i tym, co wyprawiał. Czy ci ludzie mają brzydzić się również bpem Pękalskim za to, że opowiada o Hitlerze na Jasnej Górze, czy miłować go - tak jak nauczał Chrystus?

[pytanie retoryczne, do pomyślenia]

Komentarz został ukrytyrozwiń
didi
 • didi
 • 28.05.2012 22:07

Jadwigo Kowalczyk nie mam problemu z rozróżnieniem, gwarantuję Ci to :) a lewactwem się brzydzę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.