Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13655 miejsce

Czy na maturze pomogą kursy przygotowawcze z matematyki?

Matura i obowiązkowy egzamin z matematyki zbliżają się wielkimi krokami. Wrocławskie uczelnie dla tegorocznych maturzystów organizowały kursy przygotowawcze z różnych dziedzin.

 / Fot. .
Politechnika Wrocławska / Fot. Dariusz MichorczykWydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej zorganizował w tym roku przedmaturalne kursy przygotowawcze z matematyki dla osób, które w programie obranego przez siebie kierunku studiów maja matematykę.

Naturalnie to nie jedyny powód, dla którego maturzyści wybierają tę formę pomocy w przygotowaniach do matury. Dla jednych będzie to okazja do przypomnienia sobie materiału i zdobycia zupełnie nowej wiedzy, podczas gdy dla innych - sposobność do odbudowania pewności siebie po nieudanych wynikach próbnej matury.

Z całą pewnością dla wszystkich będzie to wyśmienita okazja dla zwiększenia swoich szans na lepszy wynik na maturze i dostania się na wybrany kierunek studiów. Można także poczuć
akademicką atmosferę i powoli dostrajać się do zupełnie nowej rzeczywistości. W tym roku Politechnika Wrocławska przewidziała dla maturzystów dwa niezależne, 15-tygodniowe kursy.

Pierwszy rozpoczął się w październiku a drugi w styczniu, gromadząc kilkudziesięciu chętnych zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy z matematyki. Zajęcia odbywały się w trzy godzinnych cyklach w piątki i soboty zorganizowane tak aby nie kolidowały z zajęciami Studium Talent. Zajęcia prowadzone przez pracowników uczelni, ekspertów z dziedziny matematyki. Koszt całego kursu to 300zł.

Politechnika Wrocławska podjęła się zorganizowania dodatkowego tygodniowego kursu Politechnika Wrocławska / Fot. Dariusz Michorczykprzygotowawczego Ekspres, w cenie 150zł, jednak małe zainteresowanie kursem przyczyniło się ostatecznie do jego odwołania.

Efektywność tego i wszelkiego rodzaju podobnych kursów przygotowawczych najlepiej zweryfikują wyniki tegorocznych matur. Od siebie pozostaje mi jedynie życzyć wszystkim tegorocznym maturzystom szczęścia i najdalszych z najdalszych miejsc na sali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.