Facebook Google+ Twitter

Czy na pewno jesteśmy czyścioszkami?

Dbamy o czystość. Co roku odbywa się w Szkole Podstawowej im. Bernarda Chrzanowskiego w Wojnowicach konkurs: „Czyścioszek”, który przypomina nam o konieczności dbania o higienę ciała oraz właściwe odżywianie.

Ola, przewodnicząca komisji konkursu, "Czyścioszek". / Fot. Fot.Justyna BartkowiakPosiadamy regulamin, którego staramy się przestrzegać w ciągu roku. Dlaczego wykonujemy codzienne zabiegi higieniczne i czemu one służą? Każdy z nas wie i pamięta o myciu rąk po wyjściu z toalety oraz przed posiłkiem. Dbamy o czystość w klasach, szkole i boisku. Rozumiemy potrzebę aktywnego wypoczynku jako źródła zdrowia. Zdobywamy jak najwięcej wiadomości na temat zdrowych zębów i higieny jamy ustnej – prowadzimy dzienniczki szczotkowania zębów (nad którymi czuwają rodzice dzieci).

Higiena ciała, odzieży, obuwia, miejsca pracy i wypoczynku. Walczymy z hałasem na przerwach. Nasze hasło:"Zdrowie to nie wszystko, ale wszystko bez zdrowia jest niczym”. Konkurs zakończony jest przedstawieniem podsumowań klas uczestniczących wraz z piosenkami-wierszami. Uczestnicy zadowoleni otrzymali dyplomy i nagrody co świadczy, że jesteśmy czyścioszkami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A.N.
  • A.N.
  • 04.08.2011 19:29

Czym skorupka za młodu..... Zany to powiedzonko i dobrze się dzieje, gdy od najmłodszych lat przyzwyczaja się dzieci do dobrego. Pochwalam takie akcje i za artykuł 5*
Wraz z pozdrowieniami:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Justyno... A co w wakacje, kto pilnuje milusińskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z higieną to u mnie moze nie najgorzej, ale z bałaganem...
Wszyskie akcje slużace edukacji dzieci i mlodziezy popiaram!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.