Facebook Google+ Twitter

Czy na pewno pamiętamy o górnikach?

4 grudnia obchodziliśmy dzień wszystkich górników oraz imieniny św. Barbary - ich patronki. To oni, górnicy, wydobywają gaz i ropę naftową. Wykonują niebezpieczną pracę, dzięki której w naszych domach i szkołach jest jasno i ciepło.

Po zwiedzaniu Kopalni Ropy i Gazu / Fot. Justyna BartkowiakZ okazji ich święta, klasa III ze Szkoły Podstawowej im. Bernarda Chrzanowskiego wraz z wychowawczynią i rodzicami - sponsorami wycieczki - udała się do kopalni ropy i gazu ziemnego "Buk", znajdującej się w Uścięcicach. Należy ona do PGNiG SA.

Serdecznie powitał nas kierownik kopalni ropy i gazu pan Józef Zajdel, który opowiedział nam o swojej pracy. O tym czym jest ropa i gaz. Po co są nam potrzebne? Pokazał nam pierwszy odwiert. Podziękowanie za trud i niebezpieczną pracę / Fot. Justyna BartkowiakUczniowie z zainteresowaniem obejrzeli ubiór górnika.

Po zwiedzeniu kopalni uczniowie zaśpiewali piosenkę i powiedzieli wiersz. Podziękowali za wizytę, prosząc by "Duch kopalni" czuwał nad nimi. Uczniowie jeszcze raz dziękują Panu Kierownikowi Józefowi Zajdlowi za cenne wiadomości i niespodzianki oraz sponsorom wycieczki.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A.N
  • A.N
  • 20.12.2011 18:54

W ostatnim okresie słynna Barbórka przestała być trendy... Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale kiedyś z przyjemnością oglądałem w TV barwne parady jakie odbywały się z okazji święta górników. Cóż... Tyle się wokół dzieje, że zapominamy o ciężkiej i niebezpiecznej pracy tych dzięki którym min. mamy w domciu ciepełko. Justyno, przybijam od siebie 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jacenty! Masz rację może lepsze czasy?? Pozdrawiam wszystkiego dobrego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam I Barbórkę, ale to były dawne czasy. Teraz nawet tam nie pracuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.