Facebook Google+ Twitter

Czy na pisaniu bloga można zarobić?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-01-15 10:56

Dynamiczny rozwój polskiej blogosfery w 2008 roku przyniósł jej niewątpliwie dużo rozgłosu. Działo się tak głównie za sprawą wielkiego szumu, który wywołała reklama na blogach.

Konferencje, spotkania blogerów z przedstawicielami domów mediowych, agencji, czy sieci sprzedaży reklam i wielka, nieustająca dyskusja. Tak można w skrócie opisać to, co się wtedy działo. należy się jednak zastanowić, czy aby oczekiwania nie były zbyt duże, czy na blogach na pewno da się zarobić?

Załóżmy, że zarabianie na blogu to nic trudnego


Jeżeli się da, to pozostaje zatem pytanie w jaki sposób to zrobić. Możliwości wydaje się być wiele, jednak do tej pory nie wszystkie zdają egzamin. Do rozwiązania pozostaje także kwestia przyciągnięcia firm chętnych do umieszczenia reklamy. Dodatkowo zadanie utrudnia niska w porównaniu do pozostałych mediów internetowych oglądalność blogów, stanowiąca wyznacznik dla reklamodawców podczas planowania kampanii. Potrzebne nam będą zatem statystyki bloga, najlepiej profesjonalne i przede wszystkim obrazujące dużą liczbę odwiedzin. Jak widać sytuacja znacznie się komplikuje, jak więc sobie z tym problemem poradzić. Wśród sposobów zdobycia reklam na bloga można wyróżnić trzy główne.

"Jako Agito i Mediafun zyskaliśmy przede wszystkim rozgłos i pewną markę, co dla mnie jest bardzo ważne. Pozwala mi to łatwiej wyciągnąć informacje od różnych firm i mieć nadzieję, że mój mail nie zostanie zignorowany. Co do zarabiania na blogu... tutaj bym był bardzo ostrożny, ja nie przykładam do tego aż tak wielkiej wagi." Maciej Budzich, http://blog.mediafun.pl

Sposób pierwszy - umiesz liczyć, licz na siebie


Najbardziej oczywistym rozwiązaniem wydaje się być samodzielne poszukiwanie reklamodawców. Jest to jednak jedno z najbardziej problematycznych rozwiązań, ponieważ gwarancja powodzenia wymaga ogromnego poświęcenia i zaangażowania w ten proces. Pomysł choć trudny do zrealizowania, wydaje się mimo wszystko dobrą inwestycją. Jednym z blogerów, którzy postawili między innymi na to rozwiązanie jest Maciej Budzich, autor bloga Mediafun.pl, jednego z najpopularniejszych w Polsce blogów o mediach i reklamie. Jego zaangażowanie dość wysoko zaprocentowało, gdyż poza standardowymi bannerami reklamowymi udało mu się również zdobyć oficjalnego sponsora bloga - sklep internetowy Agito.pl. Autor nie jest osamotniony w swych dokonaniach, pozyskanie reklamodawców udało się też innym blogerom, jest jednak zdecydowanym pionierem jeżeli chodzi o formę sponsoringu. Jak sam mówi głównym czynnikiem powodującym zainteresowanie reklamodawców jego blogiem, jest to, że nie pisze po to by zarobić, a po to by realizować swoją pasję. Podkreśla przy tym ogromne znaczenie marki, jaką dzięki temu posiada Mediafun. Oczywiście bardziej leniwym zawsze pozostaje możliwość umieszczenia na swoim blogów linków sponsorowanych, w przypadku których za każde kliknięcie otrzymujemy z góry ustaloną stawkę, jest to jednak mało opłacalne rozwiązanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.