Facebook Google+ Twitter

Czy na Sachalinie odnaleziono plezjozaura?

Na wybrzeżu wyspy Sachalin znajdującej się na rosyjskim Dalekim Wschodzie znaleziono nierozłożone zwłoki osobliwego stworzenia. Nikt nie traktował tych rewelacji poważnie do czasu, gdy w internecie opublikowano zdjęcia zwłok zwierzęcia.

Szczątki tajemniczego zwierzęcia znalezione na Sachalinie. | Fot. englishrussia.com. Z pierwszych oględzin zagadkowych zwłok wynika, że stworzenie miało około 7 metrów długości, szary kolor i było pokryte futrem lub sierścią o długości 5 cm. O odkryciu poinformował Władimir Bedżisow, dyrektor Departamentu Kultury Obwodu Sachalińskiego. Bedżisow w oświadczeniu dla agencji Interfax stwierdził, iż jeden z rybaków wertując encyklopedię i usiłując ustalić czym są znalezione szczątki, ku swemu zdumieniu odkrył, że przypominają one... plezjozaura! Jest to o tyle sensacyjne odkrycie, że te prehistoryczne gady występowały na Ziemi w okresie od 220 do 65 milionów lat temu.

Według innej wersji tej historii ciało, stworzenia odnaleźli nie rybacy a rosyjscy żołnierze. Sądząc po kościach oraz uzębieniu, stwierdzili, iż nie jest to ryba. Budowa szkieletu zdawała się również wykluczać krokodyla lub aligatora, poza tym zwierzę mogło posiadać owłosienie lub futro.

Czy zatem są to rzeczywiście szczątki plezjozaura? Czy jest prawdopodobne, żeby jacyś przedstawiciele tych gadów dotrwali, w nieco zmienionej postaci, do naszych czasów? Wydaje się to niemożliwe, ale trzeba wiedzieć, iż takie sugestie nie są niczym nowym. Podobnie ma się ze znaleziskami innych zwłok niezidentyfikowanych stworzeń.

To nie pierwsze takie znalezisko. 25 kwietnia 1977 roku, na wschód od Christchurch w Nowej Zelandii, załoga kutra Zuiyo-maru wyłowiła szczątki ważącego prawie dwie tony zwierzęcia. Jego wygląd pasował idealnie do wyglądu plezjozaura. Na początku sądzono, iż może to być rozkładający się waleń, jednak szybko odrzucono tę hipotezę. Po dziś dzień nie udało się zidentyfikować tych szczątków. Czy tak będzie również z niedawnym odkryciem na wyspie Sachalin?

Źródła: englishrussia.com , Cryptomundo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Maciej P
  • Maciej P
  • 09.11.2011 15:21

Zbig zlituj się gdzie zlodowacenie a gdzie dinozaury !? Lód pojawił się na biegunach maksymalnie 35 mln lat temu a dinozaury zniknęły z powierzchni ziemi 65 milionów lat temu. Chyba pomyliłeś dinozaura z mamutem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbig
  • Zbig
  • 28.04.2011 21:27

Jest to bardzo mozliwe, takie cialo mogło być zamrożone w skale lodowca , Jak wiemy lodowiec ciagle topnieje ,a prądy oceanu wyżucily ciało na brzeg .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.