Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6988 miejsce

Czy nad ratuszem Ursynowa zawiśnie gejowska flaga?

Według planów burmistrza Ursynowa, w dniu Parady Równości 2011, na ratuszu dzielnicy będzie powiewała tęczowa flaga - światowy symbol ruchu LGBT.

Flaga LGBT / Fot. CC 2.0,Phoenix 09,http://en.wikipedia.org/wiki/File:Rainbow_flag_and_blue_skies.jpgPlan burmistrza dotyczący powieszenia tęczowej flagi na budynku polskiej administracji nie wywołał gorącej dyskusji wśród polityków. Nawet Prawo i Sprawiedliwość, które na Ursynowie ma większość w radzie, nie sprzeciwia się akcji.

"Utożsamiam się z równością i tolerancją. Parada jest kwintesencją tych wartości" - tłumaczy dla "Gazety Wyborczej"Piotr Guział, burmistrz Ursynowa z lokalnego komitetu "Nasz Ursynów". Jak mówi, radni chcą pokazać, że tolerancja i samorządna spółdzielczość są bliskie naszej dzielnicy.

Przypomnijmy, w czerwcu Warszawą przejdzie kolejna Parada Równości, święto mniejszości seksualnych, które od 2001 roku corocznie odbywa się w stolicy. Marsz będzie miał miejsce 11 czerwca pod hasłem: "Wszyscy chcą kochać".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Marek Gerniszewski
  • Marek Gerniszewski
  • 12.05.2011 00:44

Małżeństwo to zwrot związany z kulturą od dawna przypisany związkowi mężczyzny i kobiety, i jako taki powinien zostać utrzymany, natomiast związki partnerskie zapewniające takie same prawa- dziedziczenie, wspólnotę majątkową, możliwość odwiedzenia w szpitalu itp jak najbardziej powinny zostać wprowadzone.
To nie jest zaścianek w głowach tylko niechęć, nikogo na siłę się nie zmieni i nie nauczy tolerancji, same środowiska LGBT też się przyczyniają do takich postaw, ot choćby organizacją marszu, skoro różna orientacja seksualna jest czymś normalnym więc po co organizować paradę? By się pokazać? Skoro mówimy że jesteśmy normalni to po co mamy się pokazywać? Ci co są przeciw po takiej paradzie nie zmienią zdania, ba, będą nawet bardziej negatywnie nastawieni bo ktoś narusza ich moralność w przestrzeni publicznej, parada może być dobrą zabawą ale nie ma najmniejszego sensu politycznego, a ma negatywny skutek bo większość ludzi będzie kojarzyło takie ruchy nie z normalnymi gejami i lesbijkami a z panami odzianymi w pióropusze i stringi, bo takie osoby są na paradach najbardziej widoczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mateusz
  • Mateusz
  • 08.05.2011 13:59

Byłoby bardzo dobrze, może nareszcie mieszkańcy Polski zniszczą nienawiść w serach swoich. Każdy ma prawo do godnego i szczęśliwego życia o ile nie krzywdzi innych. Małżeństwo to podstawowe prawo człowieka i może w końcu mieszkańcy Polski zmądrzeją? Na razie takie pomysły wyprzedzają epokę, a małżeństwa jednopłciowe zostały wprowadzone dopiero w: Szwecji, Norwegii, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Holandii, Argentynie, RPA, Nepalu i wielu częściach innych państw. Chociaż prawa człowieka przyśpieszają nadal jest to wolny proces. Szkoda, że ludzie korzystają z najnowocześniejszej technologii, a w głowach mają kompletny zaścianek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.