Facebook Google+ Twitter

Czy nadawcy SMS-ów, muszą zamieniać każde show w karykaturę?

Masowi nadawcy SMS-ów są potęgą, mogą nawet tworzyć nową (nieobiektywną) rzeczywistość, nowe kariery, ale jednak szkoda, że są tak mało obiektywni.

Zdzisław Sadowski, wypowiada się na temat talent show w telewizji / Fot. Grzegorz SadowskiW każdy weekendowy wieczór każda stacja telewizyjna, raczy nas programami typu talent show. Nie było by w tym nic złego, gdyby stacje (dla zarobku) nie oddały decydującego głosu telewidzom wysyłającym SMS-y, na swoich faworytów. Organizatorzy zarabiają tyle na SMS-ach, że zysków stać ich na hojne nagrody, nawet na samochody. Tym samym stacje włączyły nas w subiektywne ocenianie czyjegoś talentu, zdolności, czy urody.

Masowi nadawcy SMS-ów to przede wszystkim dzieciarnia, którą trudno podejrzewać o bezinteresowną, fachową ocenę. Kierują się przede wszystkim przekorą, głosują na najsłabszych uczestników, o wątpliwym talencie, showmanów, którzy w jakiś sposób zdobyli ich sympatię. Ratują ich przed odpadnięciem z konkursu. Tym samym zmieniają, niestety, każde show w żałosną karykaturę obiektywnego konkursu.

W ten sposób Przemysław Saleta o mało nie wygrał show: „Gwiazdy tańczą na lodzie”, nie nauczywszy się jeździć (a co dopiero tańczyć) na lodzie. W ten sposób Agnieszka Włodarczyk, wygrała z Nataszą Urbańską, a Joanna Liszowska wygrała z Patrycją Kazadi w show: „Jak oni śpiewają”. W ten sposób Magdalena Welc, wygrała z Sabiną Jeszke w show: „Mam talent”, a Alicja Jarosz wygrała z Eweliną Flintą i Szymonem Wydrą w Idolu. W ten sposób Aneta Zając wygrała z Joanną Moro, a Robert Wabich wygrał z Olgą Kalicką, w show "Taniec z gwiazdami", itp.

Masowi nadawcy SMS-ów są potęgą, mogą nawet tworzyć nową (nieobiektywną) rzeczywistość, nowe kariery, ale jednak szkoda, że są tak mało obiektywni. Tylko co one (talent show) dają? Ludzie się podniecają, wysyłają esemesy, a przecież i tak nikt z nieobiektywnie wybranych (wygranych), żadnej kariery nie zrobi, bo trzy czwarte z uczestników, nie zdałoby egzaminu do szkoły muzycznej czy teatralnej. Te Talent show to typowe zabijanie czasu antenowego i granie na najniższych instynktach widzów (ja im pokażę, kto tu rządzi).

Dla mnie to bezużyteczna strata czasu dla każdej ze stron, oprócz prezesa (właściciela) stacji liczącego krociowe zyski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A ktoś naprawdę wierzy, że to sms-y decydują kto wygra jakiś talent show?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu najlepiej widać, jak demokracja działa : promuje to co, najgorsze...Ale zasada, żeby o wartości czegoś decydował tłum anonimowych wysyłaczy sms-ów jest po prostu idiotyczna. Ponadto, kto skontroluje ile zostało wydanych pieniędzy na poparcie tego, czy owego ? Przecież to wspaniałe pole do manipulacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy głosowanie na słabszych, jest tylko przekorą, czy głupotą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.