Facebook Google+ Twitter

Czy naprawdę chcą szukać pieniędzy w kieszeniach innych?

Leszek Balcerowicz słusznie krytykuje rząd. W OFE gromadziliśmy pieniądze, w ZUS gromadzimy obietnice rządzących.

Krytyka działań rządu przez Leszka Balcerowicza wydaje się uzasadniona. Reforma ZUS w 1999 r. zakładała nie tylko podniesienie realnych emerytur, ale również możliwość dziedziczenia zgromadzonych składek w OFE. Od kilkunastu lat w OFE gromadzimy kapitał, który próbuje nam się zmniejszyć, by ratować dziurę budżetową. Wiemy wszyscy, że w ZUS zgromadzonych jest wiele obietnic rządowych, natomiast "wirtualny" zapis naszego kapitału może być mizerny. Zobowiązania ZUS-u wobec opłacających składki rośnie lawinowo.

Stajemy się "dojrzałą" Polską. Zagraniczne wyjazdy zarobkowe stały się normą w całym naszym kraju. Polityka prorodzinna nie zachęca ani do rozwoju rodziny, ani do przeciętnie komfortowego życia w Polsce. Dlatego siła robocza będzie się kurczyć. Tymczasowe zmniejszenie deficytu poprzez "wpompowanie" w ZUS 5 proc. z naszych składek OFE zapewne pomogłoby nam na kilka lat, jednak na dłuższą metę może doprowadzić do jeszcze większego deficytu.

A urzędników stołecznego ratusza wciąż przybywa. W samej tylko Warszawie 1 stycznia 2011 r. w biurze stołecznego urzędu miasta było 3767 miejsc pracy, a w 18 urzędach dzielnicowych - 3787. W sumie ponad 7,2 tys. stanowisk. Dokładnie o 324 więcej niż rok wcześniej, pomimo wcześniejszego "zamrożenia" etatów z powodu kryzysu. W Poznaniu w ratuszu przybyło 9,5 proc. etatów itd. Czy nie w takich miejscach należałoby szukać oszczędności? Chciałoby się rzec do rządzących - QUO VADIS ?

http://finanse.wp.pl/kat,107962,title,Rybinski-chce-pozwac-rzad,wid,13208105,analiza.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Z pustego i Salomon nie naleje, więc to pewne... Coś trzeba zrobić. Balcerowicz proponuje, ale jest zbyt wiele niewiadomych i nie wiadomo, kto kogo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Finanse w Polsce to dosyć zagmatwana sprawa. Wydaje się, że biedni będą biedniejszymi, to smutna sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.