Facebook Google+ Twitter

Czy Nasza Klasa będzie mobilna?

Dziś dziennikarze należący do biura prasowego Naszej Klasy otrzymali kolejną zaskakującą informację. Mobilną technologią w serwisie zajmie się krakowska spółka Mobile Experts.

 / Fot. Andrzej Hawałej/PAPW dzisiejszej wypowiedzi Dominika Kaznowskiego, pełnomocnika zarządu spółki Nasza-Klasa czytamy: "Pierwsze aplikacje mobilne, będące owocem podjętej współpracy, powinniśmy udostępnić w ciągu najbliższych miesięcy, prawdopodobnie na przełomie roku. Do końca 2010 roku planujemy udostępnić w wersji mobilnej wszystkie produkty Naszej-Klasy: portal, Śledzika i nasz nowy komunikator NKtalk".

Jak dowiedziały się Wiadomości24.pl, nowy mobilny produkt będzie rozwijany na wszystkich platformach sprzętowych (telefony komórkowe, smartphony, iPhone, PDA/MDA) i softwareowych (J2ME, Symbian, HTML lajt, iPhone i Android). Według Kaznowskiego wprowadzenie takiej funkcji zostało spowodowane "wysokimi kosztami połączeń w Polsce". Jednakże to nie tylko wysokie koszty samych połączeń zmusiły NK do tego typu działań. Wiemy, że blisko milion osób przegląda miesięcznie NK za pomocą mobilnych urządzeń.

W informacji przekazanej przez biuro prasowe NK mamy także wypowiedź przedstawicieli zarządu spółki Mobile Experts: "Bardzo cieszymy się z podjętej współpracy. To kolejny krok obranej i sukcesywnie realizowanej przez nas strategii rozwoju spółki" piszą Krzysztof Cetnarowski oraz Leszek Siwik.

Przypomnijmy, iż krakowska spółka Mobile Experts została laureatem nagrody "Innowator Małopolski" oraz wykonawcą wdrożeń zaawansowanych rozwiązań opartych o autorski system mobilnego podpisu elektronicznego oraz mobilnej autoryzacji i uwierzytelniania między innymi dla Komendy Głównej Policji oraz Głównego Urzędu Statystycznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Oczywiście Piotrze informacji takiej w artykule nie podałem gdyż nie posiadam oficjalnych informacji. Podając, że na 100% będzie to właśnie interfejs API wprowadził bym czytelników w poważny błąd, wolałem tego uniknąć. Przepraszam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak ale w samym domyśle jakiś interfejs programowy musi być. Pozwoliłem sobie dodać tag API ponieważ posiada on specyfikacje komunikowania się z użytkownikami poprzez domeny. API jest prostym oprogramowaniem i kompatybilnym z systemami Microsoft i nie tylko z stąd jeden z tagów to API.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł jest otagowany skrótem API, tymczasem nie ma żadnej informacji na temat otwarcia się NK z API na innych, tak jak to czyni Facebook. Wychodzi "delikatne" nadużycie taga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ma Pan rację jednak nie wszystkie komponenty oraz pod portale działają i to ma się zmienić. W dużym stopniu mobilność jest wprowadzana by nowy komunikator NKtalk działał właśnie z telefonami komórkowymi czy PDA/MDA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

w gruncie rzeczy już jest mobilna w tym sensie, że można z niej korzystać chociażby przez Operę Mini w prawie każdym telefonie z javą i gprs.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.