Facebook Google+ Twitter

Czy Nasza-Klasa wygra walkę o Święty Graal polskiego internetu?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-09-01 13:24

Nasza-Klasa założyła serwis sledzik.pl. Jeszcze nikt dokładnie nie wie na czym on będzie polegał. Może się okazać polskim Twitterem, czyli wysyłaniem SMS-ów na swój profil albo Blitzkriegiem na gadu-gadu. Czy tworzy się kolejna bańka internetowa - bańka niedochodowych portali społecznościowych?

 / Fot. screenSerwis Nasza-Klasa to jeden z sukcesów polskiego internetu. Projekt, który rzeczywiście jest dochodowy Firma Ad.net, która jest największą siecią reklamy internetowej zrzeszającej ponad 350 witryn, szacuje je na około 10 milionów złotych rocznie. Spoglądając jednak na dużych graczy portali społecznościowych polskiego internetu jak np. fotka.pl, spryciarze.pl, mixer.pl i na tych światowych jak myspace.com, facebook.com, twitter.com i nawet youtube.com widzimy, że mają jeden wielki nierozwiązany problem.... jak zarabiać pieniądze.

Dlaczego tak trudno zdefiniować model biznesowy dla portali społecznościowych?

Youtube jak na razie przynosi straty swojemu właścicielowi, czyli Google (źródło: nytimes.pl). W tej chwili trwają przygotowania do nowej, niestety bardziej nachalnej, nawałnicy reklam na YouTube, która, jak wierzy Google, ma przynieść pierwsze zyski.

Facebook jest raz na wozie raz pod wozem. Współzałożyciel Twittera Biz Stone w wywiadzie przeprowadzonym przez Stephena Colberta dla " Colbert Report" otwarcie się przyznaje, że Twitter nie ma określonego modelu biznesowego i dzięki cierpliwym inwestorom mają czas na wymyślenie, odkrywanie i eksperymentowanie z modelem biznesowym i dodaje, że od razu nie muszą trafić w sedno. Na razie na Twitter nie ma reklam i wszystkie usługi są darmowe.

Twitter stał się już taką ikoną w świecie portali internetowych, że pojawiła się parodia na jego temat. Co ciekawe, jest w niej również mowa o tym jak spieniężyć taki portal.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Walka z Fotką trwa... Fotka wypuściła na rynek Spinacz.pl jakieś dwa miesiące temu, nk nie pozostaje dłużna, pytanie tylko czy sie nie spóźni, bo uzytkownicy nie mogą mieć nieskonczenie wiele kont w serwisach mikroblogowych. I w sumie to ciekawy marketing, bo ciag;e wszyscy o śledziku mówią, ale tak naprawde nikt nie wie co to będzie tak do końca...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.