Facebook Google+ Twitter

Czy nauczymy się podróżować w czasie?

Od czasów głośnej książki Herberta Wellsa "Wehikuł czasu", problem podróży w czasie fascynował wielu pisarzy SF (choćby Philipa K. Dicka). Równolegle jednak zupełnie serio próbowali dać mu podstawy teoretyczne poważni uczeni, zwłaszcza związani z fizyką kwantową.

Herbert George Wells - Wehikuł czasu / Fot. PlakatRóżne "teorie konspiracji" od co najmniej 20 lat usiłują przekonać nas, iż amerykańscy naukowcy, związani z programami militarnymi, testują już przenoszenie w czasie, dysponując odpowiednią ku temu aparaturą. Są i tacy, którzy podróżnikami w czasie chcą uczynić załogi UFO.

Można na ten temat przeczytać w Internecie wiele niesprawdzalnych informacji, służących raczej propagandzie potęgi wielkich mocarstw, niż prawdzie.

Aczkolwiek zmuszają do zastanowienia odkrywane obecnie na zdjęciach i filmach z lat 20. i 30. XX w. ubrane współcześnie nam postaci, czy też ludzie wyposażeni w przedmioty, wyglądające jak fotograficzne aparaty cyfrowe lub telefony komórkowe.

Czy rzeczywiście są to owe znane nam dopiero od niedawna sprzęty, czy tylko coś do nich podobnego? O to spierają się fachowcy w dziedzinie fotografii. Rozstrzygnięć na razie brak.

Jeśli mają rację ci, którzy widzą w nich właśnie symbole naszej codzienności, to podróże w czasie są możliwe i ktoś ich dokonuje. Ale równie dobrze możemy tylko na starych zdjęciach usiłować dostrzec coś, czego tam nie ma.
Wszystko wskazuje jednak na to, iż podstawy teoretyczne podróży w czasie dopiero się tworzą.

Jak czytamy w serwisie odkrywcy.pl, australijscy fizycy - Jay Olson i Timothy Ralph z australijskiego University of Queensland opublikowali niedawno artykuł, który w spolszczeniu nosi tytuł "Ekstrakcja czasopodobnego splątania z próżni kwantowej". Tytuł przeraźliwie mądry, treść także nie do zrozumienia dla przeciętnego czytelnika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.