Facebook Google+ Twitter

Czy niedługo na meczu ligowym będzie się można napić piwa?

Od przyszłego roku będziemy mogli oglądać mecze na stadionach, popijając przy tym zimne piwo. Taką wizje kreśli przed kibicami piłkarskimi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Trwają prace nad nowa ustawą dotyczącą imprez masowych. Urzędnicy z ministerstwa planują wprowadzić, na wzór przepisów obowiązujących w Anglii, możliwość sprzedaży piwa na terenach stadionów. Trunki o zawartości do 4,5 proc. alkoholu, będzie można kupić na terenie obiektów sportowych.

Licencja GNU. Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Tscaz_olkrus_ubt.jpegNie na każdym meczu będzie można jednak kupić piwo. Na najbardziej niebezpiecznych spotkaniach będzie obowiązywać zakaz sprzedaży napojów alkoholowych. O kwalifikacji, które mecze zaliczą się do tej grupy zadecyduje PZPN, w porozumieniu z władzami poszczególnych klubów.

Ustawodawca planuje umieścić w projekcie także zapis o numerowanych miejscach oraz o zakazie wstępu dla notowanych pseudokibiców. W utrzymaniu porządku na stadionach mają pomóc także wyższe kary dla chuliganów. MSWiA zapowiada także, że: - będzie ściślej współpracować z policją i władzami klubów w celu zwiększenia bezpieczeństwa i egzekwowania przepisów - mówi Wioletta Patrocka rzecznik ministerstwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na stadionach żużlowych sprzedaż piwa nie jest czymś niezwykłym, warto zaostrzyć przepisy by spokojnie z piwkiem w ręku oglądać spotkanie :) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.