Facebook Google+ Twitter

Czy niewielki robaczek może unicestwić Puszczę Jodłową?

Blady strach padł na lasy iglaste za sprawą niewielkiego robaczka o wdzięcznej nazwie węgorek. Leśnicy biją na alarm, ale dziś tylko świńska grypa jest na topie. Miejmy nadzieję, że nie spodoba się temu przybyszowi z Hiszpanii nasz klimat

węgorek / Fot. Bartłomiej KowalewskiW globalnej wiosce jaką stał się świat, przenoszenie chorób, szkodników i innych niespodzianek stało się normą. Dotychczas ludzie umierali na normalną grypę, wczoraj na ptasią, dziś na świńską, a jutro? Nie wpadajmy w panikę, na każde zjawisko jest jakiś sposób. Na, być może sympatycznego, robaczka z dalekiej krainy, pewnie też, wszak musi istnieć w łańcuchu pokarmowym eko- systemu.

echodnia.eu
miasta.gazeta.pl
cms.piorin.gov.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Niestety świat się robi ciasny. Globalizacja nie tylko dla rozwoju człowieka. Również dla wszelkich roślin i zwierząt. Myślenie aparatu biurokratycznego, że można ją zahamować (uniemożliwić ekspansję rożnych organizmów) przy pomocy odpowiednich przepisów, nic nie wzrusza węgorka, szapa pracza a wcześniej jenota i wielu innych organizmów. Po prostu globalna wiocha. Dobrze by było by w tej wiosce wszyscy mieli równe szanse. By leśnicy mogli stosować dostępne na rynku środki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Leśnicy się martwią o Puszczę Jodłową. I nie tylko ten robaczek jej dokucza. Spustoszenie w starodrzewiu czyni jemioła. A wewnętrzne przepisy obowiązujące w Lasach mocno ograniczają lub uniemożliwiają stosowanie środków ochrony (Panie Janie, tu nie Hiszpania). Pod wpływem ekoterrorystów nie są dopuszczane do stosowania a najwyższe władze uważają aktualnie, że wszelka zaraza zgryzająca polskie lasy jest bardziej pożyteczna niż drzewa je tworzące. Żal patrzeć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.11.2009 22:21

Przydała by się tęga zima - wymarzło by to paskudztwo :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.11.2009 22:20

Miejmy nadzieje, że faktycznie nasze warunki klimatyczne, nie pozwolą robalowi zagościć na dłużej w naszych lasach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny artykuł:)5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.