Facebook Google+ Twitter

Czy norki amerykańskie są ważniejsze od zdrowia Polaków?

Trwa strajk lekarzy. Gdy piszę te słowa związek zawodowy lekarzy prezentuje swoje racje na konferencji prasowej. Dokładnie w tym samym czasie trwa posiedzenie Sejmu, transmitowane przez telewizję. Posłowie dyskutują na temat norek amerykańskich...

Oskarżeni o prowadzenie akcji politycznej lekarze bronią się na konferencji prasowej, która rozpoczęła się o godzinie 12. Przedstawiają różne rozwiązania, które mogą prowadzić do uzyskania dodatkowych funduszy na ochronę zdrowia w Polsce. Także dzisiaj o godzinie 9 rozpoczęło się kolejne posiedzenie Sejmu, które można było obserwować na żywo dzięki transmisji telewizyjnej.

Posłowie kilka godzin dyskutowali zawzięcie na temat jakichś druków, które mają wypełniać rolnicy dla władz weterynaryjnych kraju, w których uwzględniona jest liczba sami i samców jeleniowatych. Następnie ciśnienie posłom podwyższyła debata na temat wypierania norek europejskich przez norki amerykańskie. W tym samym czasie na wspomnianej konferencji prasowej lekarzy, związek zawodowy przedstawia różne, kompromisowe propozycje wyjścia z kryzysowej sytuacji, w jakiej znalazła się polska służba zdrowia.

Jeleniowate jednak są zbyt ważne dla posłów. Trwa w dalszym ciągu dyskusja różnych klubów parlamentarnych. Po trzech godzinach sejmowej debaty okazuje się, że norki europejskie są faktycznie zagrożone przez norki amerykańskie. Być może sejmowe lobby profuterkowe dąży do przywrócenia równowagi między norkami europejskimi i amerykańskimi. Także duże emocje wzbudzają kwestionariusze. Jak wpisywać liczbę samic, a jak liczbę samców. Toczy się zażarta debata między posłami, którzy lobbują na rzecz jeleniowatych. I znowu do głosu dochodzą parlamentarzyści, którym na sercu leży los norek amerykańskich.

W tym samym czasie lekarze informują o masowych zwolnieniach lekarzy z pracy, o tym, że wielu pacjentów nie może się doczekać na operacje, które mogą uratować im życie. Równolegle trwa w posiedzenie ustawodawców, którzy dyskutują na temat jeleniowatych oraz przewadze, jakie uzyskały norki amerykańskie nad europejskimi.

W końcu mamy taki Sejm, który troszczy się w należyty sposób o zwierzęta...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A czym różnia się wybierani dzisiaj od narzucanych za PRL? Bardziej przebojowi i pyskaci, z reguły z korzyścią dla siebie. No i mogą mówić bez ogródek o wszystkim, nawet moga krytykować USA (dawniej nie mogli ZSRR).
Nie moga jednak chlapnąć, że homos. to ludzie z odchyleniami, bo wylecą z roboty (p. wicem. zdrowia).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety taki Sejm wybraliśmy. Jednak po przeanalizowaniu Ordynacji wyborczej, można dość do wniosku, że jest jak w PRL-u. Wybieraj, wybieraj a i tak skompromitowani politycy będą dokoptowani.
Wystarczy, że wybrani mają przywileje. A po co mają rozwiązywać niewygodne tematy. Po co sobie robić problemy? Niech się same rozwiążą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.