Facebook Google+ Twitter

Czy o bezpieczeństwie pieszych można mówić interesująco? Można!

Czy można o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym rozprawiać interesująco? Czy można zainteresować tym tematem dzieci? Władysław Owczarzak i aktorzy słupskiego Państwowego Teatru Lalki "Tęcza" udowodnili "Misiem na spacerze", że tak!

 / Fot. Ryszard K. HetnarowiczOstatnia wrześniowa premiera w Państwowym Teatrze Lalki "Tęcza" w Słupsku wpisała się w spektakle, jak powiedzielibyśmy za pozytywistami, z tezą. Czyli nauczające i wychowujące.
Teatr ten wielokrotnie już podejmował próby współdziałania z innymi instytucjami w działaniach profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się patologii społecznych lub przeciwdziałających zagrożeniom czyhającym na dzieci.

Tym razem, za sprawą Władysława Owczarzaka, w centrum uwagi znalazły się problemy ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Owczarzak nie tylko napisał tekst tej sztuki ale i ją wyreżyserował. Dodatkowo, przed każdym spektaklem odbywa się króciutka pogadanka, którą prowadzi... prawdziwy policjant z sekcji ruchu drogowego. I to jak? Dzieci są dla niego partnerami rozmowy a nie tylko odbiorcami przekazywanych z obowiązku treści. Tym samym młodzi widzowie mają dodatkową atrakcję w postaci "pana policjanta", a zarazem wprowadzenie w nastrój aktywnego uczestnictwa w spektaklu.

Akcję przedstawienia "Miś na spacerze" autor zbudował na powiązaniu pojedynczych zdarzeń. Tytułowy bohater jest niesfornym pupilem Paulinki. Gdy dziewczynka zasypia jej miś wyrusza na poszukiwanie przygód. A te znajduje już na pierwszym skrzyżowaniu. Dowiaduje się więc, jak reagować na kolory świateł sygnalizatorów, dlaczego na ulicy namalowane są pasy, którą stroną drogi chodzić poza miastem a dodatkowo znajduje nieoczekiwanych przyjaciół, kiedy nierozważnie chce skorzystać z kąpieli w niedozwolonym miejscu. Prawda, że fabułka tej opowieści do skomplikowanych nie należy? Ale za to jak zostaje podana!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Gratuluję pomysłu, znakomity!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To podoba mi się bardzooooo.......o :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo fajna inicjatywa:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.