Facebook Google+ Twitter

Czy OC zdrożeje o 20 procent? Wszystko w rękach Sądu Najwyższego

Jeżeli Sąd Najwyższy uzna, że każdemu poszkodowanemu w wypadku kierowcy ubezpieczyciel powinien zapewnić samochód zastępczy, to cena polisy OC wzrośnie o około 20 proc.

 / Fot. Rudolf Stricker, lic. CC 3.0/ wikipediaJak podała "Rzeczpospolita", (15 września 2011, nr 215) musimy być przygotowani na ewentualną podwyżkę cen OC. Jeśli Sąd Najwyższy wprowadzi obowiązek auta zastępczego dla każdego poszkodowanego w kolizji drogowej, to wartość ubezpieczenia OC wzrośnie. Ubezpieczyciele nie kryją faktu, iż za potencjalny samochód zastępczy będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. "Ubezpieczenia OC cały czas są deficytowe, dlatego nie widzimy możliwości, aby dodatkowe świadczenie było sfinansowane w inny sposób" - powiedział "Rzeczpospolitej" Marek Gołębiewski, rzecznik właściciela Compensy i InterRisku.

Kto jest odpowiedzialny za drastyczny skok cen?

Rzecznik ubezpieczonych - Halina Olendzka. To ona jest twórcą propozycji "samochodu dla każdego poszkodowanego". Olendzka zapewnia, że chodziło jej o to, by każdemu ubezpieczonemu zapewnić świadczenia, które gwarantuje mu prawo. Dodaje także, że wzrost cen polis OC w Polsce to konieczność. Bez odpowiednich środków nie da się zapewnić należytych świadczeń poszkodowanym.

Sami ubezpieczyciele nie są tacy pewni dobrych intencji Olendzkiej, bo obecny rzecznik ubezpieczonych startuje w najbliższych wyborach do Sejmu z ramienia PiS w okręgu świętokrzyskim. Towarzystwa ubezpieczeniowe obawiają się, że podjęte przez nią działania na rzecz poszkodowanych to po prostu element jej kampanii wyborczej.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.