Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1879 miejsce

Czy odżywki do rzęs działają? Przeczytaj zanim wydasz pieniądze.

Od wieków oczy fascynują kolejne pokolenia filozofów, psychologów, poetów – opisujących ich głębię i tajemnicę. Nic dziwnego. Wyrażają one charakter kobiety, stan duszy, emocje.

 / Fot. InveoRzęsy, oprócz tego, że chronią oko, dodają indywidualnego charakteru, niepowtarzalności i piękna. Nic bardziej nie przykuwa uwagi jak gęste, błyszczące i zalotnie podkręcone rzęsy.

Jednak natura nie wszystkie kobiety równie hojnie obdarzyła. Jeśli dodamy do tego niewłaściwą dietę, niestarannie zmywany makijaż czy stosowanie niewłaściwych kosmetyków, to mamy problem, z którym boryka się wiele z nas – kruche, przerzedzone i matowe rzęsy.

Laboratoria firm kosmetycznych wychodząc naprzeciw problemom z łamiącymi się, krótkimi i pozbawionymi blasku rzęsami próbują znaleźć cudowny preparat, który poradzi sobie skutecznie z tym problemem, a rzęsy staną się długie, ciemne i gęste.

Pojawiają się preparaty, które obiecują wspaniałe rzęsy już w 6 tygodni. Czy to jest możliwe?

Okazuje się, że tak!

Produkty te powstały na bazie składnika wykorzystywanego w leceniu schorzeń oka. W badaniach aplikacyjnych, poza skutkiem leczniczym, zauważono znaczną poprawę kondycji rzęs. Przy długotrwałym stosowaniu leku rzęsy były dłuższe, mocniejsze i ciemniejsze. Stąd też jego wykorzystanie w kosmetyce.

Składnik odpowiadający za tak spektakularne efekty to Trifluoromethyl Dechloro Ethylprostenolamide lub krócej BIMATOPROST. Jest to Syntetyczny prostamid zbliżony pod względem budowy do prostaglandyny, naturalnego hormonu, regulującego procesy fizjologiczne w organizmie, występującego we wszystkich tkankach oraz płynach ustrojowych o bardzo dużej aktywności biologicznej.  / Fot. Inveo

Preparaty do rzęs bazujące na bimatoproście bardzo często są wzbogacone różnymi ekstraktami roślinnymi. Często jest to nagietek, zielona herbata czy też ekstrakt ze świetlika otrzymywany z ziela świetlika lekarskiego Euphrasia officinalis. Ekstrakty są bogatym źródłem garbników, zawierają również glikozydy i kwasy fenolowe. Działają ściągająco oraz kojąco na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Nawilżają skórę i mogą zmniejszać nadwrażliwość na światło. Łagodzą oznaki zmęczenia. Tonizują oraz doskonale wygładzają naskórek. W celu uzyskania jak najbardziej delikatnego, nie drażniącego produktu, często stosuje w recepturach składniki pomocnicze używane również w kroplach do oczu.  / Fot. Inveo

Często tez preparaty tego typu odpowiadają wymaganiom testu zgodności ze skórą atopową i szczególnie wrażliwą, łatwo ulegającą podrażnieniom oraz spełniają wymagania stawiane wyrobom kosmetycznym o deklarowanych właściwościach hypoalergicznych.
Aby w pełni zrozumieć jak działają preparaty oparte należy trochę poznać budowę i fizjologię wzrostu włosa.

 / Fot. InveoKilka podstawowych informacji o skórze i włosach:

Skóra człowieka jest największym organem jego ciała. Ma około 6m2 i niemal w całości pokryta jest owłosieniem. Kobiety mają skórę delikatniejszą i cieńszą od skóry mężczyzny. Włosy występują na całej skórze, oprócz błon śluzowych, wewnętrznych stron dłoni i stóp. Człowiek ma na swoim ciele blisko 5 milionów włosów. Na głowie rośnie ich około 120 tysięcy.

Cykl wzrostu włosa ( czyli i rzęs) jest podzielony na trzy etapy:

1. Faza wzrostu (anagen) - faza w której włos osiąga swoją pełną długość, cebulka jest otwarta, a odżywianie odbywa się przez brodawkę. Dla rzęs ta faza trwa ok. 45-65 dni. Długość tego okresu zależy od wielu różnych czynników, w tym uwarunkowań genetycznych, sposobu odżywiania i ogólnego stanu zdrowia. Palenie tytoniu, nadmiar kofeiny ale również niezbalansowana dieta osłabia potencjał wzrostu brwi i rzęs. Odpowiednia ilość witamin z grupy B, witamin C, A i E wzmacnia rzęsy i zwiększa ich potencjał wzrostu.

2. Faza przejściowa (katagen) - włos uwalnia się z brodawki i przesuwa do góry. Następuje zatrzymanie procesów rozrodczych zachodzących we włosie.

3. Faza spoczynku (telogen)
- polega na tym, że włos początkowo jest odżywiany z mieszka, a potem powoli martwieje i wypada. Podczas fazy spoczynkowej rzęsa tkwi w mieszku, dopóki nie wypadnie. Jeżeli rzęsa nie wypadnie, nowa rzęsa z początku cyklu wzrostu wypycha ją. Etap ten może trwać do 100 dni. / Fot. Inveo

Trójfazowość cyklu włosowego dotyczy wszystkich mieszków włosowych i powtarza się wielokrotnie w ciągu życia. Czas trwania poszczególnych faz jest jednak różny dla poszczególnych obszarów.

Nie ma więc nic dziwnego w tym, że w ciągu dnia możemy stracić nawet kilka rzęs. Nie powinno nas to niepokoić, jest to część normalnego procesu cyklu wzrostu rzęs. Taki sam cykl przechodzą wszystkie włosy na naszym ciele. Cykl wzrostu rzęs jest stosunkowo krótki w porównaniu z cyklem wzrostu włosów na głowie. Pełen cykl wzrostu rzęs może trwać kilka tygodni, podczas gdy włosów na głowie nawet kilka lat.

 / Fot. weronika rudnickaPo długotrwałych badaniach aplikacyjnych i dermatologicznych pojawiają się na rynku bezpieczne, a jednocześnie skuteczne produkty, gwarantującego piękne, zdrowe, gęste i długie rzęsy. Niemniej jednak gwarantem skutecznej kuracji jest cierpliwość. Pierwsze efekty stosowania tego typu preparatów pojawiają się po 6-8 tygodniach regularnego stosowania. U niektórych osób pierwsze efekty zauważalne są dopiero w 10 tygodniu aplikacji! Czas, który musi upłynąć do zaobserwowania pierwszych efektów jest bardzo indywidualny i zależy od wielu czynników, najważniejsze jest nie przerywanie kuracji po 2 lub 3 tygodniach co jak wcześniej było wyjaśniane związane jest z fizjologia wzrostu włosa.

Preparat jest bardzo wymagający poczynając od cierpliwości poprzez regularność używania i staranne przygotowanie do aplikacji, ale nagrodą w postaci zdrowych, długich i pięknych rzęs jest kusząca!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.