Facebook Google+ Twitter

Czy okazujemy szacunek prezydentowi?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-29 20:14

Większość Polaków uważa, że polityczni przeciwnicy Lecha Kaczyńskiego nie okazują mu szacunku jako głowie państwa - tak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie telewizyjnej "Panoramy".

Takiego zdania jest 66 procent pytanych. Co piąty uczestnik sondażu dla TVP uważa, że poważanie okazywane przez polityków prezydentowi jest wystarczające. 14 procent nie ma na ten temat zdania.

Zdaniem socjologa Jarosława Flisa, z którym rozmawiała "Panorama", Polacy wolą, gdy uczestnicy życia publicznego zwracają się do siebie z szacunkiem. Dzieje się tak, nawet gdy sami nie zgadzają się z którymś z polityków.

Sondaż "Panoramy" powstał po kilku kontrowersyjnych wypowiedziach polityków, komentujących ostatnie działania prezydenta. Po strzelaninie, do jakiej doszło podczas wizyty Lecha Kaczyńskiego w Gruzji, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powiedział w Sygnałach Dnia, że "jaka wizyta, taki zamach".

Sondaż TNS OBOP dla "Panoramy" przeprowadzono w dniach 26 i 27 listopada. W badaniu uczestniczyło tysiąc osób powyżej 18 roku życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.