Facebook Google+ Twitter

Czy ośmielisz się otworzyć Wintercraft?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-14 09:07

W zaginionej księdze kryje się mroczna tajemnica. Ten, kto ją pozna, posiądzie niezwykłą moc! Powieść WINTERCRAFT autorstwa Jenny Burtenshaw już w księgarniach.

Okładka / Fot. Proszyński i S-kaAlbion to jedyny kraj na świecie, w którym rodzą się Utalentowani - ludzie obdarzeni różnymi nadprzyrodzonymi zdolnościami. Najpotężniejszą z nich jest umiejętność posługiwania się zasłoną dzielącą świat żywych i zaświaty. Wiedza na temat tego Talentu została zgromadzona w księdze „Wintercraft”, której poszukuje żądna władzy, okrutna członkini Wielkiej Rady - Da’ru. Sama nie ma wystarczającej mocy, więc do realizacji swoich celów chce się posłużyć Kate Winters, której wielki Talent właśnie się objawił. W ślad za dziewczyną wysyła groźnego, niezmordowanego poborcę, Silasa. Nieumarły ma jednak wobec dziewczyny własne plany.

Czy Kate umknie pościgowi?
Czy odnajdzie zaginioną księgę, której mroczny sekret jest jedyną szansą na ocalenie?
Czy odnajdzie… „Wintercraft”?

Mocną stroną książki jest ciekawie nakreślony obraz Albionu – kraju toczącego wieloletnią wojnę, o której przyczynach nie mówi się głośno. Kraju, którego siła okazała się jednocześnie przekleństwem. Przedstawiony świat, bohaterowie, natura Talentu stanowiącego oś fabuły – wszystko to sprawia, że „Wintercraft” można zaklasyfikować jako dark fantasy, nawet jeśli w wydaniu raczej młodzieżowym.

Jan Jeżewski, „Nowa Fantastyka”

Jenna Burtenshaw (ur. 4 lipca 1980 r.) – literaturą interesowała się do zawsze, w planach miała zostanie nauczycielką języka angielskiego, ale ze względu na chorobę matki musiała przerwać studia. Wtedy też postanowiła spróbować swoich sił jako pisarka. Zaczęła od opowiadań, wkrótce jednak rozpoczęła pracę nad swoją debiutancką powieścią – „Wintercraft”. Książka odniosła sukces, co pozwoliło autorce w pełni poświęcić się pisarstwu. W tej chwili pracuje nad jej kontynuacją, która będzie opatrzona podtytułem „Blackwatch”.

Tytuł: Wintercraft
Tytuł oryginału: Wintercraft
Autorka: Jenna Burtenshaw
Autorka przekładu: Agnieszka Sylwanowicz
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 8 lutego 2011 r.
Liczba stron: 304
Okładka: miękka
ISBN: 978-83-7648-624-6
Cena: 29,90

Prószyński i S-ka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.