Facebook Google+ Twitter

Czy papuga może być świadkiem zbrodni?

Czy papuga może być świadkiem zbrodni? Czy ptak istotnie zapamiętał ostatnie słowa ofiary? Czy można oczekiwać od zwierzęcia wskazówek, które będą na miarę pełnoprawnego dowodu? Taki przypadek zaistniał w amerykańskim stanie Michigan.

Czy papuga może być świadkiem zbrodni? Czy ptak istotnie zapamiętał ostatnie słowa ofiary? Czy można oczekiwać od zwierzęcia wskazówek, które będą na miarę pełnoprawnego dowodu?

Psittacus erithacus. By L.Miguel Bugallo Sánchez CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons / Fot. L.Miguel Bugallo SánchezRodzina mężczyzny zamordowanego w Michigan wierzy, że ukochana papuga ofiary, może mieć jakieś pojęcie o zaistniałej zbrodni. Przemawia za tym fakt, iż ptak nabrał zwyczaju artykułowania nowego zwrotu: "Don't fucking shoot!", co można tłumaczyć jako pełne ekspresji: "K..., nie strzelaj!"

45-letni Martin Duram z Ensley Township w stanie Michigan, został zastrzelony minionej wiosny. Policja wstępnie uznała, że miało miejsce usiłowanie podwójnego zabójstwa. Glenna, żona ofiary również została znaleziona w domu z raną postrzałową głowy. Jednakże pani Duram przeżyła mimo ciężkich obrażeń.

Policja badając miejsce zbrodni doszła do wniosku, że kobieta mogła zginąć ale dopiero godzinę później, aniżeli Martin Duram. Glenna utrzymuje, iż nie wie nic o tym, kto mógł zabić jej męża. W tym wszystkim stanowczo zapewnia, że to nie ona była sprawcą.

Obecnie policja uznaje żonę Martina Durama za podejrzaną, choć nie przedstawiono jej zarzutów. Władze uważają, że Glenna mogła zabić męża, a następnie próbowała popełnić samobójstwo.

Rodzice pana Durama wierzą, że mogą przedstawić świadka zabójstwa ich syna. Jest nim żako, papuga szara (lub popielata), zwana także afrykańską gadułą. Nieżyjący Martin był właścicielem takiego ptaka, nazywał go Bud. Rodzice ofiary twierdzą, że papuga nauczyła się mówić "Don't fucking shoot!" i powtarza w kółko ten zwrot. Są pewni, że Bud mógł utrwalić sobie ostatnie słowa Martina, który usiłował prosić swojego mordercę o ocalenie życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.