Facebook Google+ Twitter

Czy Paweł Nastula stanie na drodze "Pudziana"?

Za nami ringowy debiut Mariusza Pudzianowskiego. Trwają spekulacje na temat następnego potencjalnego przeciwnika mistrza świata strongmanów. Na giełdzie nazwisk pojawiło się nazwisko legendy polskiego judo - Pawła Nastuli.

"Nastek" wydaje się naturalnym kandydatem na przeciwnika Pudzianowskiego. Kariera Nastuli w mieszanych sztukach walki ostatnio nieco przyhamowała - złożyły się na to niepowodzenia polskiego wojownika w kolejnych walkach (bilans 1-4) oraz afera dopingowa, spowodowana odkryciem w pobranych próbkach śladów niedozwolonych substancji. Walka z "Pudzianem" mogłaby pomóc Nastuli w odzyskaniu renomy na polskim i światowym rynku sztuk walki.

Za byłym judoką przemawiają także warunki fizyczne - przed ostatnimi walkami w MMA Nastula wnosił na ring 107 kilogramów. Opanowane w stopniu mistrzowskim techniki judo dałyby mu szansę zniwelować (a nawet wykorzystać przeciw) przewagę siły i masy Pudzianowskiego.

Mariusz musi zmierzyć się teraz z prawdziwym wojownikiem. Po walce z Najmanem wielu ekspertów ciągle wątpi w jego umiejętności podkreślając, że pokonanie celebryty z "Big Brothera" nie wymagało od Mariusza wiele wysiłku. Ewentualna wygrana z Nastulą wyniosłaby "Pudziana" do pierwszej ligi europejskiego MMA.

Bez wątpienia pojedynek Pudzianowskiego z Nastulą przyniósłby duży rozgłos w światowych mediach zajmujących się sportami walki. Widać, że potencjał takiej walki dostrzegają także promotorzy z KSW. Martin Lewandowski przyznaje, że organizacja prowadzi rozmowy z agentem Nastuli.

Obaj zawodnicy są szeroko rozpoznawalni na świecie. Paweł Nastula, dzięki swoim występom na macie uzyskał status legendy judo. Jego walki w MMA budziły duże zainteresowanie na świecie - zawodnik walczył z najlepszymi na świecie (Aleksander Emelianenko, Antonio Rodrigo Nogueira) i prezentował się lepiej niż korzystnie. "Pudzian" jest uznawany za najsilniejszego człowieka na Ziemi, walka z Najmanem pokazała, że może dominować także na ringu.

Czy w Polsce doczekamy się kolejnej, po pojedynkach Gołota - Adamek i Pudzianowski - Najman, "walki stulecia"? Takiej, która naprawdę zasługiwałaby na taką nazwę?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

O taak! Chcę tego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Yeah, kolejna walka stulecia! Ciekawe kiedy będzie polska walka tysiąclecia:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.