Facebook Google+ Twitter

Czy pigułka powstrzyma napad padaczki? Rewolucyjne wyniki badań!

Naukowcy z University College London twierdzą, że w ciągu dekady na rynku pojawi się tabletka, która powstrzyma napady padaczki.

 / Fot. Slashme at the English language Wikipedia [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/Naukowcy z Londynu opisali wyniki badań terapii, która być może pomoże pacjentom cierpiącym na padaczkę, którym nie pomagają dostępne na rynku leki.

Badacze poinformowali, że już niedługo pojawi się tabletka, która będzie powstrzymywać napad padaczkowy równie szybko, jak proszek przeciwbólowy uśmierza ból głowy. Wyniki badań, które zostały opublikowane na łamach "Nature Communications" pokazują, że aby nie zakłócać regularnej pracy mózgu, należy skorzystać z połączonej metody terapii: genetycznej i farmakologicznej - podaje rmf fm24.pl.

Profesor Dimitri Kullmann z UCL Institute of Neurology tłumaczy, że " w pierwszym etapie terapii, w rejon mózgu, gdzie pojawiają się napady wstrzykujemy zmodyfikowanego wirusa". Dzięki temu, komórki nerwowe w tym rejonie będą wytwarzać białko, aktywowane przez CNO, czyli pochodną przeciwpsychotycznego leku - klozapiny. CNO można podać w postaci pigułki, a aktywowane przez nią białko będzie wygasać nadmiernie pobudliwe komórki nerwowe.

Jeśli badania okażą się przełomowe, taka pigułka będzie mogła być zażywana prewencyjnie przy pojawieniu się drobnych ataków, lub podawana w formie zastrzyku w przypadku silniejszych napadów padaczki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.