Facebook Google+ Twitter

Czy PiS weźmie Polskę? Echa śląskiej bitwy PO i PiS na obradach

Rząd Tuska musi odejść! Ekipa Kaczyńskiego poświęciła polski węgiel dla ułudy władzy. Chcemy Polski prawa i sprawiedliwości! Nie dajmy Polski tym, co nie widzą "własnych urojeń". Na Śląsku trwała walka o serca Ślązaków i wszystkich Polaków.

 / Fot. Wikimedia CommonsŚląsk stał się w sobotę, 29 czerwca, miejscem najazdu niezwykłego polityków ze świecznika centralnego. Przejechali hurmem, wszak na Śląsku wybuchła wielka polityka. Platforma Obywatelska urządziła w Chorzowie konwencję, a konkurencyjny PiS w Sosnowcu – kongres. Liderzy obu partii przerzucali się wyszukanym stekiem słów, opinii i oświadczeń. Kaczyński: Rząd Tuska musi odejść! Tusk: ekipa Kaczyńskiego poświęciła polski węgiel dla ułudy władzy. Kaczyński: PiS gotowe wziąć odpowiedzialność za Polskę; chcemy Polski prawa i sprawiedliwości; nasza partia zadba, aby Polska mogła być "wyspą wolności".

Zobacz zdjęcie - Donald Tusk i Jarosław Kaczyński (Reporter) - interia.pl.

Tusk: Śląsk jest miejscem współpracy. Kaczyński po zdobyciu władzy moja partia będzie dążyć do "konsekwentnej polityki" opartej na doświadczeniach historycznych; trzeba powrócić do "patriotyzmu jutra". Tusk: "Tak, chcemy tu być na miejscu dzisiaj, ze Ślązakami, żeby wiedzieli jak naprawdę jest ze Śląskiem i Zagłębiem w Polsce".

Związkowiec Piotr Duda na Kongresie PiS: Tusk to tchórz i kłamca! Kaczyński: Mówimy "nie" dla wprowadzenia euro; PiS bierze odpowiedzialność za Polskę i idzie ku władzy. Sikorski: Nie dajmy Polski tym, którzy "nie odróżniają rzeczywistości od własnych urojeń".

Obie partie dały przykład politycznej rywalizacji i demokracji. Liderzy nie szczędzili słów krytyki rzucanej w przeciwnika, przy czym prezes PiS chwytał się za styl "rzucania" polityką częściej, głośniej i donośniej. W walce o stołek szefa partii, liderzy PO i PiS pokazali jak rozumieją zasady gry w demokrację. Szefa PO wybiorą członkowie partii w wyborach powszechnych.

Szefa PiS zaś wybrali najlepsi z najlepszych uczestnicy sobotniego kongresu. Szef PO usłyszał, że jeden z konkurentów rezygnuje z walki, gdyż nie chce wojny bratobójczej o przywództwo partyjne. Równocześnie w PiS jedynym kandydatem na prezesa partii był Jarosław Kaczyński.

Przed wyborem Kaczyński mówił na kongresie to, co chcieli usłyszeć wyborcy, czyli delegaci. – Warunkiem pozytywnej zmiany w Polsce, drogi do bezpiecznej Polski - jest "odejście rządu Donalda Tuska"; PiS jest gotowe przejąć odpowiedzialność za kraj, za Polskę.

Zobacz zdjęcie - Jedynym kandydatem na prezesa PiS był Jarosław Kaczyński (Fot. PAP/Grzegorz Momot) - Kaczyński bez konkurenta.

Prezes PiS tymczasem, nie słyszał żadnej konkurencji, bo jest tak dobry i silny, że aż bezkonkurencyjny. Koniec końców – w PO w szranki wyborcze stanął Jarosław Gowin, kontra Donald Tusk. Natomiast w PiS-ie już wczoraj (w sobotę) bezkonkurencyjny prezes Kaczyński pozostał po raz czwarty prezesem. Otrzymał blisko 100 procent głosów poparcia. Spośród 1161 delegatów PiS, biorących udział w wyborach, na Jarosława Kaczyńskiego oddało głos 1131, czyli prezes oficjalnie usłyszał, że ma 30 wrogów.

Zobacz zdjęcie - Prezes PiS Jarosław Kaczyński (Foto: PAP/Grzegorz Momot) - Polskie Radio.

Po rezygnacji Grzegorza Schetyny z bratobójczej "wojny domowej" w PO, szef partii Donald Tusk -zadowolony i uśmiechnięty z takiej decyzji - powiedział z przekonaniem: "zyskujemy cennego sojusznika". Należy to rozumieć, że pretendent do roli szefa partii i premiera Jarosław Gowin, jest sojusznikiem rozumianym inaczej. Wybory w sierpniu.

Zobacz zdjęcie - (© PAP/Andrzej Grygiel) - polskatimes.pl - Konwencja PO.

Uszczęśliwiony z czwartego wyboru Jarosław Kaczyński, po odebraniu wiązanki kwiatów, podziękował swoim towarzyszom za zaufanie i przemówił w roli świeżo wybranego premiera rządu PiS. Podczas, gdy w PO odegrano komediowy teatr pojednania, w PiS nowy-stary prezes powtórzył w teatrze grozy, że jest gotowy przejąć władzę w Polsce, ale jednak pod pewnymi warunkami: "Rząd Tuska musi odejść".

Zobacz i posłuchaj - Jarosław Kaczyński dziękuje o. Tadeuszowi Rydzykowi (IAR) - polskieradio.pl.

Nowiutki-stary prezes PiS dziękował za wybór nie tylko delegatom, ale i mieszkańcom Śląska i Zagłębia, za "gościnne przyjęcie". Szczególne wyrazy podziękowań za wsparcie skierował pod adresem dyrektora Radia Maryja o. Rydzyka i społecznego ruchu Radiomaryjnej rozgłośni, a także "dziennikarzy niezależnych" i ruchu społecznego poparcia, zrodzonego po "katastrofie smoleńskiej".

Prezes Kaczyński zaapelował do związku "Solidarność", aby wspólnie z PiS poszedł w marszu ku "nowej, sprawiedliwej, silnej Polsce". Jak podkreślił - chciałby zwrócić się do "Solidarności", wzywając jej działaczy i aktywistów: "Idźcie z nami! Idźcie z nami, bo my jesteśmy z was, jesteśmy z Solidarności, tej tradycji. Nie dzielmy się, a razem idźmy ku nowej, sprawiedliwej, silnej Polsce".

Prezes PiS zapewnił zabranych delegatów w Sosnowcu i zwolenników w kraju, że dołoży "wszelkich starań i nie będzie się oszczędzał, by Polska się zmieniła". I zaznaczył, że to przyrzeczenie będzie miało znaczenie tylko wtedy, jeżeli będzie podjęte przez wszystkich – "przez nas i przez wielu, wielu innych". Zagrzewając do walki, powiedział: Musimy razem doprowadzić do tego, by Polska się zmieniła! Delegaci, naładowani dobrą energią prezesa Kaczyńskiego, nagrodzili jego wystąpienie owacją na stojąco. Odśpiewali też jemu: "Sto lat".

Po przedpołudniowym godzinnym przemówieniu, Jarosław Kaczyński zapowiedział, że PiS rozpoczyna "marsz po władzę". Władzę należy odebrać rządowi, gdyż - według niego - polityka obecnego rządu "to katalog błędów", a za te błędy płacą Polacy i – jak to ujął - "nasza przyszłość" – podało Polskie Radio. Toteż musimy to przerwać, bierzemy odpowiedzialność i idziemy do przodu! – podkreślił stanowczym tonem.

Przewodniczący PO, Donald Tusk - w przeciwieństwie do prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego – niczego nie obiecywał w przemówieniu i nikogo nie straszył PiS-em. Istotą Platformy Obywatelskiej – mówił na konwencji w Chorzowie premier Donald Tusk - jest prowadzenie Polaków pod biało-czerwoną flagą, do zwycięstw. Ocenił i podkreślił, że Platforma Obywatelska jest gwarantem "polskiego optymizmu - wbrew okolicznościom".

Zobacz i posłuchaj - RELACJĘ i ZDJĘCIA z KONWENCJI PO znajdziesz TUTAJ - polskatimes.pl.

Nowy szef Platformy będzie wybrany w powszechnym głosowaniu wszystkich członków partii. Wybory potrwają do 23 sierpnia. Będą demokratycznym, szlachetnym starciem dwóch rywali: Donalda Tuska z Jarosławem Gowinem. Premier, na tę okoliczność i nie tylko, zaapelował w sobotę, aby partia była jednością, jak "jedna pięść". Zapewnił jednocześnie, że nie zabraknie mu "energii dla Polski", niezależnie od wyniku wyborów na przewodniczącego Platformy. Gowin natomiast nawoływał do powrotu do korzeni.

Zobacz i posłuchaj - Przemówienie Donalda Tuska podczas kongresu PO (TVP Info, 29.06.2013) - WIDEO: polskatimes.pl.

"Mnie energii dla Polski nie zabraknie tak długo, jak długo będę żył. Warto żyć, warto pracować dla Polski, dla Śląska, dla naszych rodzin, dla wszystkich Polaków. Dlatego jesteśmy tak optymistyczni, dlatego PO jest w stanie wygrywać dla Polski te wielkie rzeczy" - oświadczył z akcentem emocjonalnym szef rządu.

Zaapelował do polityków Platformy, aby nie myśleli o tym, kto wygra następne wybory, ale o tym, "jak wygrać każdego dnia, każdą najmniejszą szansę dla Polski". "Jeśli wygracie to lepsze życie dla Polaków, to lepsze życie, które pozostanie naszym głównym, jednym tak naprawdę celem, bądźcie spokojni o wynik wyborów. Wierze, że damy radę"! - Podkreślił premier Donald Tusk.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Żeczywiście " - racja .
Nie oglądam TVN bo mam uczulenie .
Każdy ma swoje racje i niech tak zostanie .Pozdrawiam .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Elu; jak widać nie wszyscy się zgadzają z Pani wywodami i trzeba być głuchym i ślepym aby nie dostrzegać dysonansu pomiedzy teoriami spiskowymi a żeczywistościa jak jest. Twierdzenie że mamy najpiękniejsze stadiony hmmm prawda czy fałsz... wystarczy że zapytam na ilu stadionach w europie miała Pani zaszczyt gościć ? a może jest tak że swoje teorie opiera pani na opiniach wyglaszanych w mediach np w TVN ale czy one sa obiektywne ? Odpowiedzi typu "To wszystko Pisowska propagada " to już przesada i nie przystoi w poważnej dyskusji. Prosze tylko o trochę dystansu w komentarzach mam nadzieje że to nie tak wiele :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, a kiedy to za Kaczyńskiego blamażem kończyła się jakaś zagraniczna wizyta? Większość tych które pamiętam wiąże się z urzędującym prezydentem.

Pani Elu, niestety Grzegorz operuje faktami (komentarz ze wczoraj, 00:52). Pani stwierdza że niby chaos był, nie popierając żadnymi argumentami. Tyle się mówi jakie to państwo policyjne było za rządów PiS, a okazuje się, że obecny rząd bije ich na głowę. Wystarczy spojrzeć na pomysły ministerstwa finansów (link ).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, a kiedy to za Kaczyńskiego blamażem kończyła się jakaś zagraniczna wizyta? Większość tych które pamiętam wiąże się z urzędującym prezydentem.

Pani Elu, niestety Grzegorz operuje faktami (komentarz ze wczoraj, 00:52). Pani stwierdza że niby chaos był, nie popierając żadnymi argumentami. Tyle się mówi jakie to państwo policyjne było za rządów PiS, a okazuje się, że obecny rząd bije ich na głowę. Wystarczy spojrzeć na pomysły ministerstwa finansów (link

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz : dobrze że masz jeszcze pamięć cuż ci jeszcze pozostało jak nie kilka tych wspomień czasy się zmieniają i PO też zejdzie na psy już zeszło ,ale rozumiem jesteś do końca ! jej lub swojego wierny tak trzymaj :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam jak Tusk został premierem i przyleciała z wizytą Merkel. Człowiek wreszcie mógł spokojnie oglądać oficjalne powitanie wiedząc, że Donald potrafi się zachować jak normalny obyty człowiek. (I nie będzie blamażu.)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bez komentarza :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najdroższe ...wszystko to też pisowska propaganda . Stadiony mamy najpiękniejsze w Europie ...najdroższe metra , skąd Pan wie jak jest w budowie .Autostrady ...które ? Ale są . PiS ile oddał km ?
Proszę się bardziej przyłożyć i pisać bez błędów ort .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.