Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

203 miejsce

Czy pisanie prac naukowych na zlecenie jest legalne?

Pisanie prac dyplomowych na zlecenie to temat zdecydowanie kontrowersyjny.

 / Fot. archiwum Polska Press GrupyWielu ludzi zastanawia się nad legalnością całej tej procedury. W niniejszym artykule, postaramy się całkowicie rozstrzygnąć ten problem.

Wszelkich informacji na temat legalności konkretnych działań musimy szukać w kodeksie karnym. Tamże natrafiamy na art. 272 kk, który mówi - ,,Kto wyłudza poświadczenie nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego lub innej osoby upoważnionej do wystawienia dokumentu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Co to oznacza? Jeżeli do uzyskania tytułu magistra lub licencjata, użyjemy pracy, która została napisana przez kogoś innego, jest to wówczas kwalifikowane jako złamanie tegoż artykułu. Jednakże, czy ten artykuł obowiązuje również w przypadku pisania prac na zlecenie?

Jeżeli przedstawimy otrzymają pracę, jako swoje własne działo, złamiemy prawo. Warto jednak zauważyć, że oferty firm, które zajmują się pisaniem takich prac, nie mają za zadanie dostarczyć nam gotowej pracy. Ich zadaniem jest stworzenie pracy, na podstawie której, będziemy w stanie napisać własny tekst. Co więcej, bardzo często takie firmy, poza samą usługą stworzenia takowej pracy, oferują dodatkową pomoc w przygotowaniu swojej twórczości. Przykładowo, może to być wyszukanie odpowiednich materiałów źródłowych, redagowanie tekstu oraz jego korekta, a w razie potrzeby – przepisanie pracy. Takie działania, wraz z dostarczoną wcześniej przykładową pracą, stanowią tylko dodatkowe pomoce dla piszącego. Dlatego też, taka pomoc nie jest złamaniem prawa.

Mówiąc o kwestiach prawnych, przy zlecaniu przygotowania prac, warto zwrócić uwagę na formę działalności naszego wykonawcy. Aby uniknąć wszelkich problemów, zdecydowanie zalecamy korzystanie z usług firm, które posiadają zarejestrowaną działalność gospodarczą. Dzięki temu, zmniejszymy ryzyko bycia oszukanym oraz otrzymamy stosowną fakturę za wykonaną usługę.

Podsumowując: prace magisterskie oraz prace licencjackie są niezbędne, aby uzyskać dany tytuł naukowy. Niestety, bardzo często samodzielne stworzenie takiej pracy jest niezwykle trudne. Dlatego też, zalecamy korzystanie z wszelkich serwisów oferujących pomoc przy napisaniu pracy naukowej, pod warunkiem, że ich działalność nie jest sprzeczna z prawem. Pamiętajmy, iż nie mamy żadnych praw do przykładowej pracy, a użycie jej jako naszego autorskiego dzieła, będzie złamaniem prawa. Dopiero jeśli będziemy świadomi tych wszystkich kwestii prawnych, możemy z czystym sercem skorzystać z usługi pomocy przy pisaniu pracy naukowej.

Współpraca w napisaniu artykułu: Edu-ogloszenia.pl - pisanie prac korepetycje, tłumaczenia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tytuł tyleż zachęcający, co wprowadzający w błąd. Czy prace magisterskie lub licencjackie, a nawet te, po których ktoś uzyskuje doktorat - wszystkie są naukowe?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Treściwie i na temat. Powinno się oprawić i częstować potrzebujących wyłożonej wyżej pomocy, np. byle szantażysta religijny na stanowisku specjalisty w sekcji kryminalnej komendy policji na dalekiej prowincji, powinien wiedzieć, że nie wszystko może się legalnie powtarzać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.