Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10337 miejsce

Czy platforma ePUAP2 spełni oczekiwania?

Projekt ePUAP2 realizowany przez Centrum Projektów Informatycznych, daje nadzieję na zażegnanie uciążliwych awarii i innych przyczyn częstych przerw w dostępie do systemu internetowej platformy usług podawczych.

Logo ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej). http://powiat.losice.pl / Fot. ePUAPCzęste przerwy techniczne i awaryjność Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, to uciążliwości do której zmuszeni zostali przyzwyczaić się użytkownicy tej bardzo pożytecznej usługi. W okienku aktualności na stronie głównej ePUAP, zawsze można oczekiwać komunikatu o niedostępności systemu.

Platforma internetowa pozwala instytucjom, przedsiębiorcom i najzwyklejszym obywatelom na załatwienie wielu spraw bez marnowania czasu na chodzenie po urzędach lub wystawanie w kolejkach. Możliwość składania wniosków i podań wymaga jedynie założenia darmowego konta. Licznik na stronie głównej ePUAP podaje aktualnie liczbę ponad 385 tysięcy posiadaczy profilu zaufanego.

Jest nadzieja, że złe doświadczenia użytkowników platformy staną się już tylko wspomnieniem, które nie będzie powracać. Centrum Projektów Informatycznych realizuje projekt ePUAP2, który usprawni funkcjonalność systemu i wniesie szereg nowych usług dostępnych dla korespondencji drogą elektroniczną. "W tej chwili mamy katalog 29 usług. Około 20 nowych będzie wprowadzonych do końca maja na nowej, przetestowanej platformie ePUAP2 dla administracji publicznej" - mówi minister cyfryzacji, Andrzej Halicki dla agencji informacyjnej Newseria Biznes. Według dalszych doniesień, jeszcze we wrześniu bieżącego roku planowane jest oddanie do użytkowania 140 nowych usług. "Nie wychodząc z domu, poprzez platformę ePUAP2 będzie można zgłaszać np. utratę dowodu osobistego, składać wniosek o wydanie nowego czy wniosek o dowód rejestracyjny samochodu lub prawo jazdy" - mówi minister Halicki.

Po cichu można liczyć, że platforma będzie zarazem mniej podatna na cyberwłamania, co jest szczególnie dokuczliwym aspektem jej funkcjonowania. Zdaje się, że to najbardziej tajemnicza strona projektu od którego ucieka nawet policja.


źródło: Newseria Biznes

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.