Facebook Google+ Twitter

Czy po napisach.org przyszedł kres napisów.info?

Prawdopodobnie dziś zamknięty zostanie drugi co do wielkości (pierwszym była nieistniejąca już strona "napisy.org") serwis z tłumaczeniami do filmów. Jak czytamy na stronie napisy.info "To szokująca wiadomość, ale serwis przestaje istnieć!"

Strona napisy.info jeszcze funkcjonująca / Fot. screen Strona, którą dotychczas odwiedziło ponad 60 milionów internautów prowadzona przez charyzmatycznego Krzysztofa J. Szklarskiego zamyka swoją działalność, prawdopodobnie z powodu wzmożonej nagonki na piractwo internetowe w Polsce.

W maju zamknięty został serwis napisy.org a jego twórców zatrzymała policja. O szczegółach i powodach zamknięcia największego obecnie serwisu tłumaczy - hobbystów ( ok 150 tys. unikalnych odwiedzających dziennie) prawdopodobnie zostaniemy poinformowani dziś po południu. To oznacza praktycznie początek końca dla filmowego piractwa w Polsce, gdyż w sieci nie będzie już funkcjonował żaden portal z napisami na podobną skalę.

Przypomnijmy, że środowisko tłumaczy nie zgadza się z zakrojoną na szeroką skalę akcję policji i prokuratury przeciwko nim. Nie godzą się też z twierdzeniami, że łamią prawo. Przeczytać o tym możemy między innymi w specjalnym oświadczeniu, wysłanym jakiś czas temu do wszystkich mediów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.07.2007 13:30

Widzę, że autor ma jednoznaczną opinię na ten temat, nazywając dobrowolne, darmowe oddawanie efektów swojej pracy piractwem. Tylko po co to hipokryzja w ostatnim akapicie? Bo zasady wymagają przedstawienia zdania drugiej strony? Nie prościej było napisać: piraci dostali wreszcie w d...! Przekaz ten sam, a jaka oszczędność miejsca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kuba rozumiem Cię. Specjalnie tak to ująłem aby nie było to odczytane jako moja opinia tylko jako nakreślenie sytuacji i paranoi która sie rozpetała. Pozdro

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napisy.org przestaly istniec, ale cale zasoby serwisu dostepne sa teraz w napisy24.pl :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po 2.
Za napisy.info ( http://napisy.info/News151.html )

"Serwis NAPiSY.info przestaje istnieć w obecnym kształcie!!!
To nie powinna być szokująca wiadomość, gdyż już wcześniej zapowiadałem, że obok działalności dotychczasowej, a więc możliwości dodawania i bezpłatnego pobierania tłumaczeń, ruszamy z wyświetlaniem, sprzedażą, wypożyczalnią filmów i muzyki!! Śledźcie uważnie nasze Forum!!! "

Jest napisane, że OBOK a nie zamiast ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"To oznacza praktycznie początek końca dla filmowego piractwa w Polsce,"
Nie rozumiem co ma piernik do wiatraka? Kilka razy pobrałem napisy z napisy.org ale NIGDY nie obejrzałem nielegalnei skopiowanego filmu, legalnie skopiowanego zresztą chyba też nie.
Walka z piractwem? Prosze bardzo, stadion w każdym większym mieście jest zasypany towarem który można i powinno się zlikwidować. Ale co to ma do napisów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.