Facebook Google+ Twitter

Czy PO wykorzysta załamanie władzy w kraju?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-07-06 19:10

Rada TVP zabroniła emisji spotu reklamowego PO. Czy TVP się czegoś boi? Czy PO wykorzysta załamanie władzy w kraju?

Donal Tusk / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiKontrowersyjny spot reklamowy Platformy Obywatelskiej, który przedstawia miesięczne pensje działaczów Prawa i Sprawiedliwości w zestawieniu z pensją nauczycielki i lekarza, został odsunięty od emisji na kanałach Telewizji Polskiej S.A.

TVP jest spółką Skarbu Państwa - z mocy prawa jest ona jedynym nadawcą telewizji publicznej. Nie dziwi więc fakt, iż spot, który ośmiesza i niejako demaskuje władzę rządzącą w Polsce, został zakazany w TVP. Jednak PO tak tego nie zostawi...

PO w liście do Elżbiety Kruk szefowej KRRiT pisze: - TVP rażąco łamie prawo i dobre obyczaje. Chcą, aby Rada skontrolowała cenzurę prewencyjną w Telewizji Polskiej, gdyż takie postępowanie z ich strony nie ma żadnej mocy prawnej, a wręcz owe prawo łamie.

Trzeba przyznać, iż PO wybrała bardzo dobry czas na kontratak i odbicie potencjalnych wyborców. Protest pielęgniarek jest tutaj najlepszym przykładem. Politycy PO chcą, "aby [w Polsce] żyło się lepiej". Według najnowszych sondaży przeprowadzonych telefonicznie przez TNS OBOP dla ugrupowania Donalda Tuska, PiS traci do PO 10 punktów procentowych. Wg badań opinii publicznej, Tusk i jego partia mają obecnie 32 proc. poparcia wśród społeczeństwa, jednak warto dodać, iż wyniki te nie są reprezentatywne.

Spotkałem dzisiaj koło Kancelarii Premiera dwie młode osoby, które przechodziły obojętnie obok pielęgniarek. Oto, co mi powiedziały:

- Jak dla mnie, to protest ten jest nijak zorganizowany. Pielęgniarki chcą więcej i więcej. PiS jest zły, PO dobre - to jest chore, bo przecież łatwo jest krytykować, gorzej zasiadać na prezydenckim fotelu - mówi 17-letni Maciek z Warszawy.

Zapytany o spot anty-pisowski, odpowiada - rzeczywiście, jest to trochę nie w porządku, bo moja mama jest nauczycielką, zarabia bardzo mało, a bardzo dużo pracuje. Chciałbym, aby na jakiś czas politycy i członkowie Wielkich Rad zamienili się z nauczycielami, no i w tym wypadku pielęgniarkami. Chciałbym zobaczyć, czy oni siedzieliby spokojnie. Wątpię - mówi Maciek.

Druga osoba pytana przeze mnie o spot PO i jego cenzurę, odpowiada: - Nie żyjemy w kraju dyktatorskim, prawda? (śmiech). Więc jest to dla mnie chore. Wolność słowa, zniesiona cenzura, własne poglądy i prawo do ich wypowiadania. Myślałam, że taka jest Polska. Bo na pewno taką była - mówi Agnieszka, 19 lat.

Platforma Obywatelska na swoich stronach internetowych pisze: "Partia braci Kaczyńskich w kampanii 2005 obiecywała tanie państwo – ograniczenie przywilejów władzy i kontroli funkcjonowania rządu i prezydenta. Natomiast już z porównania budżetów kancelarii premiera Buzka, Millera i Kaczyńskiego oraz kancelarii prezydentów: Wałęsy, Kwaśniewskiego i Kaczyńskiego, wynika że nakłady na władzę PiS bardzo wzrosły. Hasło taniego państwa w wydaniu PiS okazało się populistyczną obłudą. Z tych obietnic rządzący natychmiast się wycofali. Platforma Obywatelska poważnie traktuje postulaty ograniczenia przywilejów władzy, dlatego zdecydowała się obnażyć kolejne kłamstwa wyborcze PiS. Obecne spoty są kolejną odsłoną kampanii PO przeciwko obłudzie rządzących."

Łatwo jest krytykować coś, co cała opinia publiczna uważa za złe. Szczególnie wtedy, kiedy tym złem jest partia rządząca. Nie zmienia to jednak faktu, iż czasy cenzury już dawno odeszły w niepamięć, jednak po tych wydarzeniach, czy ktoś w to jeszcze uwierzy?

Spot reklamowy PO dostępny jest na stronach portalu YouTube.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

O jakim zalamaniu wladzy tutaj mowa?? Co to jest PO??
Ten Tytul artykulu to przeciez czyste konfabulacje.
Niemcy by to okreslili jako Wunschgedanke.

A co do cenzury to rzeczywiscie istnieje - zostal usuniety moj komentarz
(w jezyku niemieckim - jednym z ofickjalnych jezykow UE) ukazujacy prawde o
faktach z miejscowosci Hameln przeinaczonych przez autora artykulu.

Rowniez zostal usuniety link z dostepem do historychnych opracowan o Hameln.

A stalo sie to wlasnie w Niemieckim portalu www.wiadomosci 24.pl

Skoro na tubce pasty do zebow sa dozwolone niemieckie teksty ,
to powinno sie rowniez dozwolic tutaj przynajmniej na umieszczenie niemieckich linkow.

przeciez sam pan podaje link do zagranicznego serwera YouTube a moj link sie usuwa
na skutek interwencji z Hameln(Niemcy).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielki plus. Ale przenieście to do M3G!! :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.