Czy Podbeskidzie zrobi kibicom niespodziankę i wygra z Lechem?

Dwa tygodnie temu Podbeskidzie zremisowało 1:1 w Poznaniu z Lechem, w pierwszym meczu 1/2 Finału Pucharu Polski. Dziś o 20.30 w Bielsku-Białej poznamy pierwszego finalistę. Transmisja z meczu Podbeskidzie - Lech będzie w TVP Sport.

Drużyna Lecha Poznań / Fot. Klapi - Wojciech Kuchta, CC 3.0, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lech_Pozna%C5%84_2010-2011.jpg&filetimestamp=20100718215402Wielu kibiców piłki nożnej w Polsce zadaje sobie pytanie o to, czy zespół Podbeskidzia prowadzony przez trenera Roberta Kasperczyka stać na wyeliminowanie Mistrza Polski i historyczny awans do Finału Pucharu Polski? Odpowiedź na to pytanie poznamy po dzisiejszym spotkaniu, które odbędzie się na Stadionie Miejskim w Bielsku Białej. Jak informuje oficjalna strona klubu, mecz obejrzy komplet publiczności.

Droga Podbeskidzia do półfinału

Podbeskidzie Bielsko-Biała swoją drogę do półfinału rozpoczęło w pierwszej rundzie, eliminując zespół Startu Otwock po serii rzutów karnych. Kolejny przeciwnikiem, który stanął na drodze "czarnego konia" rozgrywek, była drużyna Piasta Gliwice, która musiała uznać wyższość zespołu Roberta Kasperczyka po bramkach Sylwestera Patejuka (76. min), Michała Osińskiego (88. min). Po losowaniu następnej fazy rozgrywek o Puchar Polski, Podbeskidzie trafiło na PGE GKS Bełchatów. Wydawało się wtedy, że zespół z pierwszej ligi nie podoła wyzwaniu i odpadnie.

Nic bardziej mylnego. Bielszczanie po raz kolejny udowodnili swoją wyższość nad rywalem, wygrywając 2:0 (Sylwester Patejuk 2, Robert Demjan 32), a w kolejnej fazie ich rywalem była Wisła Kraków. Na wyjeździe drużyna z Bielska Białej wygrała po golu Piotra Malinowskiego w 88. minucie i wracała do domu z zapasem jednobramkowego prowadzenia w dwumeczu. Na wyjeździe postawiona pod ścianą Wisła Kraków musiała zaatakować i do 74. minuty wydawało się, że to zespół z Krakowa zagra w półfinale. Minutę później do bramki przyjezdnych trafił Tomasz Górkiewicz i dał radość kibicom zgromadzonym na Stadionie Miejskim w Bielsku Białej. Tak wyglądała droga Podbeskidzia do półfinału Pucharu Polski.

Droga Lecha Poznań

Lech Poznań zmagania w Pucharze Polski rozpoczął od spotkania w Tychach z miejscowym GKS-em. Po bramce Semira Štilića w 77. minucie spotkania Lech awansował do kolejnej fazy, w której zmierzył się z zaspałem Cracovii. Ten mecz zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny ze stolicy Wielkopolski 4:1 i awansem do kolejnej rundy. W kolejnej rundzie na zespół Kolejorza czekała drużyna Polonii Warszawa. W pierwszym meczu w Poznaniu wygrał zespół ze stolicy po samobójczym trafieniu Manuela Arboledy. W Warszawie Lech Poznań prowadzony przez byłego szkoleniowca Polonia Jose Maria Bakero wygrał po dwóch bramkach Bartosza Ślusarskiego 2:1.

Tak wyglądała droga obu zespołów do półfinału PP.