Facebook Google+ Twitter

Czy podczas pierwszej sekcji zwłok podmieniono ciało Olewnika?

Dziennikarze TVP1 dotarli do protokołów sekcji przeprowadzonych w Olsztynie w 2006 r. i w styczniu 2010 roku, porównali je i wyciągneli sensacyjny wniosek. Najprawdopodobniej podczas pierwszej sekcji ciało zostało podmienione.

Wyniki obu sekcji wskazują, że badano dwa różne ciała: różnią się nie tylko wzrostem (pierwsze było 7 cm krótsze od drugiego) i obrażeniami (na drugim ciele nie ma śladu po złamanych żebrach), ale przede wszystkim kodem DNA.

Dziennikarze TVP1 dowodzą także, że brakuje zapisu monitoringu wejść i wyjść z prosektorium oraz zapisu wideo z przebiegu sekcji. "Zakres tych nieprawidłowości był bardzo szeroki, wręcz zatrważający, bo dotyczył nie tylko zaginięcia materiału z którego przeprowadzono badania" - mówił minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Jak podaje Gazeta, lekarze przeprowadzający sekcję odmówili skomentowania różnic.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.10.2010 11:26

Dziennikarz TVP Wiadomości, Bartek Wróblewski, udowadniał w sierpniu, że uczestnicy Akcji Krzyż byli pod wpływem narkotyków, a przypadki wandalizmu w wykonaniu narodowców (skierowane do uczestników Akcji) pokazał w materiale jako wandalizm "nienawistnych uczestników Akcji Krzyż".

Dziennikarze TVP1 mogą udowadniać to, co chcą, w końcu dziennikarze stanowią w Polsce 4. władzę. Ale nie zawsze to co udowadniają jest zgodne z prawdą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.