Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5722 miejsce

Czy pojadą do Norwegii na finał Pucharu Europy w unihokeju?

Seniorki MMKS „Podhale” Nowy Targ awansowały do finału Klubowego Pucharu Europy w unihokeja który odbędzie się w Fredrikstad (Norwegia). Niestety, koszty wyjazdu i pobytu przekraczają możliwości finansowe klubu, brakuje ok. 10 tys. zł.

 / Fot. MMKS Ubiegły sezon pierwszej ligi unihokeja seniorki MMKS Podhale Nowy Targ zakończyły na drugim miejscu za Energa Gdańsk, dało im to możliwości walki o udział w finale Klubowego Pucharu Europy. Ostatecznie popularne „Góralki” awans wywalczyły w półfinałowym turnieju kwalifikacyjnym w Zielonce w którym zajęły drugie miejsce wyprzedzając holenderski zespół UVC Face Off oraz mistrzów Węgier SZPK Nokia Komaron. Jest to duży sukces drużyny i nowotarskiego klubu, spełniły się marzenia działaczy. trenerów a szczególnie zawodniczek. Radość trwała jednak krótko, okazało się, że koszty wyjazdu do Norwegi przekraczają możliwości klubu. Unihokej nie jest dyscypliną olimpijską co jest powodem małego zainteresowania sponsorów.
W walkę o pieniądze zaangażowały się zawodniczki, rodzice oraz działacze klubu. Do tej pory koszty każdego wyjazdu na mecze w znacznej części pokrywały zawodniczki oraz ich rodzice, mało dawał klub bo nie miał z czego. Wyjazd do Norwegii znacznie przekracza ich możliwości. Jak to jest możliwe, że chcąc godnie reprezentować Polskę zawodniczki muszą robić to za swoje pieniądze – zastanawia się kierownik drużyny Włodzimierz Mamak, który ma nadzieję, że znajdą się osoby oraz firmy które pomogą nam w zebraniu potrzebnych pieniędzy, być może znajdą się ludzie którzy zafundują klubowi stroje ze swoim logo wraz z innymi materiałami reklamującymi firmę. Zawziętość 'Góralek” sprawiła, że jedziemy, mamy już kupione bilety lotnicze, dziewczyny mają ogromną nadzieję, że znajdą się ludzie z dobrym sercem i dzięki nim znajdą się pieniądze na pokrycie pozostałych niezbędnych kosztów. My zobowiązujemy się do godnego reprezentowania naszej Ojczyzny i ich sponsorów. Nie zawiedziemy nikogo kto obdarzył nas swoim zaufaniem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie MMKS „Podhale” Nowy Targ
Oraz bezpośrednio u kierownika drużyny Włodzimierza Mamak – nr tel. 604 154 342 oraz e-mail: w.mamak@interia.eu

Nr konta bankowego: 72 8812 0005 0000 0000 0101 0010 z dopiskiem: Unihokej Dziewcząt – Norwegia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dzielne "Góralki" dziękują wszystkim ofiarodawcom za wsparcie finansowe dzięki którym biorą udział w finale Klubowego Pucharu Europy w Norwegii.

http://mmks-podhale.pl/index.php/component/k2/item/1603-Krok-do-przodu--MMKS-Podhale-Nowy-Targ-zaczyna-walk%C4%99-o-fina%C5%82-Pucharu-Europy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto inwestować w zdolną młodzież.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wierzę, że uzbierają brakujące pieniądze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.