Facebook Google+ Twitter

Czy Polacy oprotestują płatne autostrady?

Od 1 czerwca rozpocznie się pobieranie opłat za przejazd autostradą A4 na odcinku Wrocław - Gliwice. Kierowcy nie kryją swojego oburzenia i zapowiadają protesty w tej sprawie.

Odcinek A4 Wrocław - Gliwice pierwotnie miał być płatny już od stycznia bieżącego roku. Jednakże na skutek opóźnienia w budowie bramek do poboru opłat termin ten musiał zostać przesunięty na 1 czerwca 2012 roku. Kierowcy w głośny sposób wyrażają swoje niezadowolenie z tego faktu. Szczególnie zwracają uwagę na fakt, iż dla wielu ludzi jest to codzienna droga do pracy i dodatkowa codzienna opłata za przejazd autostradą będzie dla nich sporym wydatkiem. W związku z tym szykują próbę oprotestowania tego projektu i wyrażenia głosu sprzeciwu.

Jak doskonale wiadomo, społeczeństwo już nieraz pokazało, że wspólnymi siłami można zdziałać wiele. Szczególnie w dobie internetu, który stał się źródłem masowych protestów i aktywizuje ludzi do działania. W celu oprotestowania płatnego odcinka A4 powstała specjalna grupa na profilu społecznościowym Facebook o nazwie STOP Płatnym Autostradom. Piszą oni Poprzez ten fan page chcemy wyrazić sprzeciw wobec wprowadzaniu opłat za przejazd autostradami, które i tak są od nas pobierane poprzez podatki i akcyzy.

Czy i tym razem internauci pokażą jak dużą siłą władają? Już nieraz w sieci zawiązywały się akcje sprzeciwu lub poparcia, które zyskiwały rzeszę ludzi i niejednokrotnie przynosiły oczekiwany skutek. Internet stał się bowiem potężnym medium, za pomocą którego można zrobić praktycznie wszystko. Dlatego też takich akcji jest coraz więcej i zyskują one swoich zwolenników. Kto wie, może internet przyczyni się do wzrostu aktywizacja społeczeństwa i ludzie coraz częściej w sposób głośny będą domagać się swoich praw. Czy akcja STOP Płatnym Autostradom okaże się sukcesem? O tym prawdopodobnie przekonamy się niebawem.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Adam
 • Adam
 • 27.05.2012 08:53

Niemcy wprowadzają te opłaty od lat. Co jakiś czas o tym słychać. Póki co są za darmo. A z tego co czytałem, nawet jeżeli wprowadzą opłaty to będą mniejsze niż w Polsce!
Wielka Brytania , Holandia, Belgia, Szwecja, Finlandia, Dania - czyli najbardziej rozwinięte kraje Europy - również nie pobierają opłat za przejazd autostradami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
 • Gerard Stenc^
 • 27.05.2012 01:50

Myślę że to jest wspomaganie cienkich biegaczy unii europejskiej !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 26.05.2012 22:55

@ Adam , poczytaj w necie,,,,Niemcy wprowadzają opłatę za autostrady [ tam i tak benzyna jest dużo droższa niż u nas]

Komentarz został ukrytyrozwiń
pilot
 • pilot
 • 26.05.2012 16:01

A mnie to zwisa. Ja i tak swoim helikopterem latam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

podatek drogowy jest oplacany w cenie benzyny, wiec autostrada, jako drogi powinny byc bezplatne. jezeli prywatny inwstor chce oplaty, powinien jej zazadac od panstwa, ktore pobiera podatek w cenie benzyny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak naprawdę to autostrady w Polsce średnio są nam Polakom potrzebne. Przeciętny posiadacz samochodu robi jakieś 1000-1500 km miesięcznie głównie do pracy, na zakupy i w ogóle jeżdżąc po najbliższej okolicy, a raz w roku jeździ na wczasy.
Natomiast potrzebne są ciężarówkom i autom przejeżdżającym przez Polskę. Władze powinny nałożyć wyższe niż za korzystanie z autostrady opłaty na TIRy za poruszanie się po zwyczajnych drogach żeby je stamtąd przegonić.
Natomiast do poruszania się po kraju Polakom w zupełności wystarczyła by sieć dwujezdniowych dróg ekspresowych, za które nie musielibyśmy płacić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam
 • Adam
 • 26.05.2012 00:08

To podwójne pobieranie pieniędzy od podatników. Ceny utrzymania dróg są zawarte w akcyzach.
Niemcy mają najbardziej rozwinięte autostrady. Są płatne?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 25.05.2012 19:35

W całej Europie płaci się za autostrady a my co ? darmocha ? A kto ma to utrzymywać ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.