Facebook Google+ Twitter

Czy policjanci nie czytają wulgaryzmów?

Obok Komendy Miejskiej Policji w Gdyni ocieplono i otynkowano budynek. Nikt nie pomyślał, aby dolny pas pomalować specjalną, odporną na graffiti farbą.

fot. Mirosław NalezińskiPo paru dniach na elewacji, tuż obok "reklamy" kilku drużyn piłkarskich, nasmarowano wielkimi literami wulgarny napis. Żaden mieszkaniec ani właściciel budynku, nie próbował zamalować choćby jednego słowa. Codziennie przechodzą tamtędy funkcjonariusze Policji, przejeżdżają patrole. Nikomu to nie przeszkadza?

Niebawem minie rok odkąd napis się pojawił. Policjanci nie mają jednak czasu na walkę z wandalami gryzmolącymi na murach tuż pod bokiem i okiem komendy... Potwierdza się stara życiowa prawda: najciemniej pod latarnią.
Każdego dnia przechodzą tamtędy setki dzieci, także z rodzicami. Ale i rodzicom, o dziwo, wulgarny napis jakoś nie przeszkadza. Niedawno w pobliżu owej komendy miejskiej, stanął nowoczesny budynek komendy dzielnicowej. Zrobiło się gęsto od stróżów prawa, ale napis godzący w ich autorytet nadal widnieje. Przestaje mnie już dziwić, dlaczego ten autorytet taki wątły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Dzięki! I cóż, jedziemy dalej? Przydałaby sie opcja listowania - wrzucam Mirnal i mam wszystkie komentarze wraz z polemikami, co ułatwiłoby dyskusję. A tak czasami dyskusja się urywa, ponieważ nie znalazłem wątku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.10.2006 01:46

Gratuluje 1000 komentarza :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.10.2006 00:00

Nie opłaca się ścigać bo to "niska szkodliwość czynu" :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sorki, ale pisałem w międzyczasie i przeszło za Ewę.
Mało tego - obok jest słynna parafia Ludzi Morza. Księża tam chodzą niemal codziennie. I też nic? A gdyby tak ksiądz rzekł był słówko gospodarzowi to może ten by się wziął za robotę. A może tak byłoby dawniej, bo dzisiaj taki cieć powie do księdza - a spadaj mi na pukiel. Albo sam wikary by nocą zasmarował napis. Gdyby go jednak złapali, to miałby się z czego tłumaczyć - jemu by wmówili napis antypolicyjny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież artykuł nie jest o konieczności ganiania gnojków mażących po murach przez Policję. Jest o tym, że kilkadziesiąt metrów od najważniejszego budynku aparatu ucisku w najnowocześniejszym mieście, które jest odwiedzane przez setki tysięcy turystów, wulgarny napis może widnieć cały rok. I że to nikomu nie przeszkadza. NIKOMU (oprócz Mirnala)! Mnie przeszkadza, zapewne jeszcze paru osobom, ale ja nie zamaluję tego napisu. Setki dzieci (i rodziców) dziennie widuje te wulgaryzmy.
Wyobrażasz sobie, aby podczas okupacji, u boku Niemców widniał dłużej niż kilka godzin napis *Wolna Polska*? Albo na kościelnych murach (dzisiaj) *Jezus jest komunistą*? A to przeciez nie należy do władz kościelnych. Ale oprócz Policji są gospodarze domu. I co - sytuacja patowa? Policja nie jest od tego, a gospodarz nie ma farby? A gdyby Policja zagroziła mandatem gospodarzowi? W końcu jeśli przy Twojej posesji ktoś w nocy wywali śmieci, to Policja Tobie wlepić może mandat za nieestetyczne otoczenie posesji. A tak przy okazji - jak Policja ma łapać złodziei torebek, jak poważnie ją traktować (zgłoszenia, zapewnienia o wypełnianiu zadań), skoro przez rok napis *Jebać Policję* nie tyle straszy, co jest już (po roku) wręcz komiczny! Ten napis kompromituje Policję! Czy żaden z oficerów nie widzi tego? Ja widzę, a oni nie? Czy coś takiego jak pojęcie wstydu lub zażenowania jest Policji obce?
A gdyby ktoś nieopodal Twego domu napisał to samo, ale w wersji *J...ć Halczyna*, to wszystkim byś tłumaczył, że Ty jesteś studentem, a nie wyłapywaczem graficiarzy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Owszem Przemku, bardzo często używam słowa DUPA :) Ale to nie oznacza, że smaruję po ścianach. Ja niestety mam wrażenie, że policja wie, kto w danej dzielnicy uprawia taki proceder, ale z niewiadomych przyczyn NIE REAGUJE. Zachęcam Ciebie do obejrzenia zdjęć w artykule link - tych chłopaczków przeciez też policja zna. I co ? DUPA :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A Czy policja jest od tego, zeby ścigać gnojków, którzy marzą sobie po murach? Wydaje mi się to sprawa dosyć błaha jak na ich zadanie, lepiej zeby zajmowali sie np.gnojkami, ktorzy kroją starszym kobietom torebki, czy komórki. A pozatym czy ja, Ty, on, ona..nieużywa wulgarnych słów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo:) Szkoda, że w komentarzach nie można umieszczać zdjęć:( Mam niezłą galerię takowych z sąsiedniego Gdańska :( :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.