Facebook Google+ Twitter

Czy Politechnika Opolska nadużywa swoich praw?

Studenci PO przysłali do nas pismo oskarżające Wydział Fizjoterapii o nadużycia.

Oto treść listu, nadesłanego Wiadomościom24.pl przez studentów fizjologii Uniwersytetu Opolskiego:

"Szanowni Państwo,
Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc, a zarazem o radę. Jesteśmy studentami Politechniki Opolskiej (PO) na wydziale fizjoterapii - studia zaoczne. Aktualnie jesteśmy na ostatnim semestrze I stopnia. Gdy rozpoczynaliśmy studia, okres naszej edukacji miał wynosić 6 semestrów, jednak władze PO stwierdziły, że okres ten zostanie wydłużony do 7 semestrów.
Opłata za semestr czesnego w I roku wynosił 1600zł. W momencie gdy ilość studentów diametralnie spadła, opłata w II roku wynosiła już 1950zł.

III rok pozostał przy wcześniejszej cenie, natomiast teraz, w VII semestrze, PO żąda wpłacenia czesnego w wysokości 2450zł. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że upłynął blisko miesiąc od rozpoczęcie semestru, a władze rozpoczęły wysyłkę listów informujących o zmianie wysokości czesnego. Wcześniej były to informacje nieoficjalne, przekazywane pocztą pantoflową - jednak zgodnie z regulaminem i umową wiążącą nas, studentów, z Politechniką Opolską, wszelkie zmiany wysokości czesnego wymagają formy pisemnej i przekazywane są w formie aneksu na co najmniej miesiąc przez rozpoczęciem.

Jednak nie jest to jedyny absurd władz uczelni. VII semestr, który de facto miał zostać utworzony w celu zrealizowania norm programowych i uzupełniania naszej wiedzy (wykładowcy nie byliby w stanie zrealizować programu nauczania w okresie VI semestrów) nie zawiera ani jednych zajęć. W naszej gestii tkwi, żeby w tym czasie odbyć praktyki w szpitalach, z którymi PO posiada podpisaną umowę. Opolska Uczelnia zaskakiwała nas już różnymi rewelacyjnymi rozwiązaniami.
Na I roku zostały nam wydane legitymacje, które kosztowały ok.9zł. W trakcie roku władze stwierdziły, że został wprowadzony obowiązek stosowania nowych legitymacji i od przyszłego roku należy je wymienić.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.