Facebook Google+ Twitter

Czy Polki interesują się piłką nożną? Odpowiedź może być zaskakująca!

Wiele osób uparcie twierdzi, iż Polki nie interesują się piłką nożną. Stwierdzenie to można uznać za zbytnie uproszczenie, ponieważ Panie na równi z mężczyznami kopią piłkę, i to nie tylko hobbystycznie, ale i zawodowo.

Sport jest dziedziną, która wzbudza zainteresowanie zarówno wśród panów, jak i pań. Potwierdza to choćby wciąż rosnące zainteresowanie piłką nożną pośród kobiet, w tym i Polek, które zaczęły grać w football z początkiem XX wieku. Z początku zainteresowania kobiet tym rodzajem sportu nie traktowano poważnie. Kiedy jednak Panie zaczęły zakładać własne zespoły, stało się jasne, iż football stał się dla pań sportem traktowanym niezwykle poważnie.

Czy Polki interesują się piłką nożną? Odpowiedź może być zaskakująca! / Fot. PAP/Wojciech PacewiczPoczątkowe, pojedyncze mecze zaczęły przeradzać się w mniejsze lub większe turnieje i rozgrywki (później także ligowe). Pierwszym klubem piłkarskim skupiającym piłkarki był powstały w 1921 roku w Poznaniu, klub będący częścią TS Unia Poznań.

W przypadku piłki nożnej kobiecej, ważnym nazwiskiem jest nazwisko Ireny Półtorak, kobiety-założycielki pierwszej profesjonalnej drużyny futbolowej. Warto nadmienić, iż to właśnie ta drużyna - Czarne Sosnowiec - odniosła zwycięstwo w I kobiecej edycji rozgrywek ligowych, a także zdobyła 1. Puchar Polski. Żeńska reprezentacja w piłce nożnej reprezentowała także nasz kraj w rozgrywkach międzynarodowych (pierwszy mecz: Włochy-Polska, rok 1981), gdzie co prawda nie wiodło się naszym reprezentantkom najlepiej, ale początki przecież zawsze bywają trudne - donosi futbolowo.pl.

Fakt, iż poza męską reprezentacją (młodzieżową, jak i reprezentacją A), jak i w wielu krajach, tak i w Polsce, mamy reprezentacje żeńskie. Śmiem twierdzić, że kobiety jednak interesują się piłką nożną. Ich zdanie związane z udziałem w Euro 2012, słyszeć możemy od wielu dni w mediach. Kobiety oceniają przygotowania kraju do organizacji mistrzostw w Polsce i na Ukrainie, wyrażają także swoje zdanie w związku z przygotowaniem naszych piłkarzy.

Mierząc od dzisiaj, do najważniejszego dnia dla wielu Polaków, czyli do rozpoczęcia Euro 2012, pozostało zaledwie 5 dni i około pół godziny, 4dni i 23 godziny… jak ten czas mknie!

Czytaj dalej --->


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Anastasia
  • Anastasia
  • 06.06.2012 12:24

Już nie możemy się z siostrą doczekać tej uczty, jaką dla nas będzie Euro. Wrocław już przepełniony jest turystami-kibicami. Wszędzie widać przystrojone w biało-czerwone proporce czy chorągiewki auta. Coś pięknego, jak kraj mimo wszystko jednoczy się przy okazji wydarzeń sportowych. wiele barów będzie tak naprawdę nieczynnych, bo wszystkie miejsca są porezerwowane...zostajemy w domu na pozostałe mecze, ale inaugurację spędzimy w trójkę, bo jeszcze z ojcem w okolicach narodowego :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W drugim akapicie zaszła drobna literówka, powinno być TS Unja Poznań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.