Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1851 miejsce

Czy polski podatnik finansuje organizacje żydowskie?

Szef MSZ Radosław Sikorski przekonywał w senacie, że w polskim interesie narodowym jest uświadamianie amerykańskim Żydom, że tak naprawdę pochodzą z Polski i wobec tego powinni być Polsce życzliwi.

 / Fot. Zrzut ekranu facebookW minioną środę Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski przedstawił w Senacie RP informację na temat polityki wobec Polonii. Okazuje się, że nie wystarcza pieniędzy na wsparcie wszystkich organizacji, które promują Polskę, polski język i polską kulturę.

Senator PiS Grzegorz Bierecki zapytał o finansowanie zagranicznych organizacji, które w rzeczywistości nie działają na rzecz Polski. Chodzi o wspieranie przez MSZ organizacji żydowskich. Minister Sikorski tłumaczył, że MSZ współpracuje i wspiera organizacje, które są tworzone przez grupy etniczne niegdyś zamieszkujące terytorium I RP.

Ze słów szefa polskiego MSZ wynika, że w polskim interesie narodowym jest uświadamianie amerykańskim Żydom, że tak naprawdę pochodzą z Polski i wobec tego powinni być Polsce życzliwi. W swoim wystąpieniu w Senacie użył terminu "diaspora polska".

To niepokojące działania Ministerstwa Spraw Zagranicznych - komentował senator Bierecki. Bowiem wsparcie organizacji żydowskich odbywa się kosztem tych, którzy rzeczywiście promują polskość. Resort Radosława Sikorskiego lekką ręką wydaje pieniądze na wsparcie organizacji żydowskich kosztem tych instytucji, które wspierają polski język i polską kulturę - komentuje dziennikarka Informacji dnia.

Takie działania rządu RP budzą reakcje ludzi o narodowych poglądach, nie zawsze zgodne z naszymi oczekiwaniami, co łatwo zauważyć na portalach społecznościowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Cieszę się, że pana uspokoiłem. do radia nie dzwonię z zasady a nie z przekonania. Co do dzisiejszych Żydów, to osobiście wątpię by byli potomkami Abrahama, raczej potomkami tych co zabili Jezusa są rodzimi palestyńczycy. Ale by być tego pewnym należałoby zrobić jakieś badania genetyczne. W Polsce jest sporo potomków Dżyngis-chana, bo posiadają jego gen. Ale czy to znaczy, że działają przeciw Polsce a na korzyść jakiegoś kraju skośnookich?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.06.2014 13:49

Użył pan słowa "antypolonizm" pod materiałem o Żydach, więc wolałem się upewnić. Uspokoił mnie pan, że nie jest jednym z tych, którzy dzwonią do katolickich rozgłośni i krzyczą, że to "Żydy niszczą Polskie", bo "zabiły Jezusa". Odetchnąłem z ulgą.

Może powinien się pan zainteresować działaniami MSZ i na jakie cele przekazuje dotacje z budżetu państwa. Może finansuje nie tylko Żydów, ale też Rumunów? Jakiś materiał śledczy z tego, o.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co zaś tyczy Pańskiego pytania Panie Łukaszu o hebrajską redakcję Polskiego Radia to powiem, że mnie to ani ziębi ani grzeje. Jestem ponad tym z dwóch powodów: 1. nie słucham radia, 2. nie znam tego języka. Niech więc Pan nie oczekuje ode mnie z tego powodu jakichkolwiek uczuć ani emocji. Mam do tego iście gołębi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Samo słowo Żyd mnie osobiście ani ziębi ani grzeje.
Odpowiedział Pan na pytanie w tytule nie mając pojęcia o tym skąd są te pieniądze. O finansowaniu żydowskich organizacji mówił w sejmie i w prezentowanym materiale senator, a potem w swojej wypowiedzi minister Sikorski temu nie zaprzeczył, lecz potwierdził że finansuje Żydów. Jeśli nie są to pieniądze z podatków Polaków to skąd? Nie wie Pan skąd, ale wie, że nie od polskiego podatnika. Ciekawy sposób myślenia Pan reprezentuje.
A dla Pańskiej informacji, nie oceniam grup (także narodowościowych) wg stereotypów lub lansowanych przesądów, nie utożsamiam Żydów z antypolonizmem. Wśród "wyznawców" antypolonizmu są przedstawiciele rożnych nacji. Ale coś widzę, że to Pan ma uczulenie na zestawienie tych dwóch słów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.06.2014 11:58

Odpowiadam na pańskie pytanie: nie wiem.

Widzę jednak, że jest pan podatny na słowo "żyd". MSZ finansowało do tej pory Polskie Radio dla Zagranicy, które nadawało m.in. w języku hebrajskim. Od lipca redakcja hebrajska zostanie zlikwidowana. Robi to panu coś? Radość, spełnienie?

Czy Żyd kojarzy się panu z antypolonizmem? A może Żydzi sami wchodzili do pieców, jak twierdzi Marysia, nowa ikona prawicy?

Pozdrawiam harcerza patriotę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ma Pan rację, Panie Łukaszu, podatnik polski finansuje organizacje harcerskie w sposób świadomy i dobrowolny.
Zaś chciałbym usłyszeć, skoro jest Pan znawcą tematu, skąd MSZ bierze pieniądze którymi finansuje organizacje żydowskie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antysemityzm drogie Panie, jest równie zły jak antypolonizm. A ze słów ministra wynika, że MSZ chce przekupić środowiska antypolonijne, by popatrzyły na nasz kraj i naród łaskawszym okiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.06.2014 01:57

Na pytanie z tytułu odpowiedź jest tylko jedna: nie. Ale za to polski podatnik finansuje organizacje harcerskie, żadnego pożytku mu nie przynoszące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

TV Trwam jako medium katolickie i antysemickie ma używanie . Smutne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swój swojemu nie da? Już zasiłki niewiadomo z jakiej okazji im dali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.