Facebook Google+ Twitter

Czy polski rząd szanuje obywateli?

W ostatnich miesiącach mogliśmy zaobserwować działania polskiego rządu na różnych płaszczyznach życia gospodarczego kraju. Warto zastanowić się, jakie mechanizmy kierują rządem, a raczej jakie mechanizmy rząd omija.

W ostatnich miesiącach mogliśmy zaobserwować działania polskiego rządu na różnych płaszczyznach życia gospodarczego kraju. Również Lasy Państwowe stały się obiektem zagorzałej dyskusji oraz szeregu kontrowersji dotyczących zasad wprowadzanych zmian w finansach tego przedsiębiorstwa.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / źródło Wikipedia, Licencja Wolnej Dokumentacji GNU / Fot. LaleczkiZapisy prawne posiadają wszystkie państwa na świecie, zarówno te demokratyczne jak totalitarne. Różnice polegają jedynie na tym, że w rządach demokratycznych osoby pełniące władzę poddają się takim regulacjom a w rządach totalitarnych natomiast, prawo dostosowywane jest do osiągnięcia celów jakie władzom przyświecają.
Jak traktowani są obywatele naszego kraju oraz jaki jest stosunek do prawa ze strony rządzących, możemy wywnioskować między innymi z pracami związanymi nad nowelizacją ustawy o lasach.

O zamachu na finanse Lasów Państwowych pisałem jakiś czas temu link. Pod niniejszym artykułem rozgorzała również dyskusja, która nie tylko lewitowała wokół sporu, czy Lasy Państwowe powinny być obłożone dodatkowymi obciążeniami na rzecz Skarbu Państwa, czy też nie. Dyskusja dotyczyła również podstaw prawnych rządowych decyzji.

Jak przebiegał proces legislacyjny dotyczący obłożenia Lasów Państwowych miliardową daniną, przedstawił podczas debaty pod hasłem „Pozycja i przyszłość Polskich Lasów Państwowych w jednoczącej się Europie w świetle rządowych propozycji zmian ustawy o lasach” dr inż. Konrad Tomaszewski, były dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Proponuję w tym miejscu wyzbyć się własnych sympatii politycznych a skupić się na faktach, o których mówi Konrad Tomaszewski. Faktach związanych z błyskawicznym wprowadzaniem zmian w sektorze finansów przedsiębiorstw, w tym przypadku - Lasów Państwowych oraz prześledzenia nieprawidłowości legislacyjnych.

Jak wykazuje dr Tomaszewski w swoim wystąpieniu, zostało naruszonych co najmniej kilka elementarnych zasad prawnych i procedur legislacyjnych. Udowodnił też w swojej wypowiedzi pewien bezmiar rządowych manipulacji i świadomego działania wbrew obowiązującym regulacjom prawnym.

Jak wykazał Konrad Tomaszewski, działania Rządu w zakresie zmian w zapisach ustawy o lasach, daleko odbiegają od zasad kultury politycznej, społecznego dialogu i obowiązującego w Polsce prawa.
Zachęcam do zapoznania się z całością wypowiedzi dr Konrada Tomaszewskiego, wyciągnięcia własnych wniosków i odpowiedzi na poniższe pytania.
Czy władze w Polsce szanują obywateli?
Czy rząd uważa społeczeństwo za partnera w ważnych kwestiach decyzyjnych odnośnie gospodarowania majątkiem państwa polskiego?
Czy władze działają zgodnie z obowiązującym prawem?
Jaki cel rząd chce osiągnąć, poprzez swoje działania?Celem publikacji i udostępnienia linku z nagraniem video ze spotkania, konieczna była zgoda wydawnictwa Świat na takie udostępnienie.
Niestety nie udało mi się z rzeczonym wydawnictwem uzyskać połączenia telefonicznego od godziny 8.00 do godziny 10.30, stąd też podaję frazę do wpisania w wyszukiwarce Google, dzięki której link do nagrania spotkania powinien wyświetlić się na pierwszej pozycji. Materiał umieszczony jest na portalu LASY.TV

fraza do wpisania w okno wyszukiwarki: Czy zmiana Ustawy o lasach ma cechy niekonstytucyjności? – dr inż. Konrad Tomaszewski

Przepraszam za utrudnienia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Problem w tym, że działania rządu pokazuję, iż wcale nie ma on chęci do brania pod uwagę społecznych opinii, nawet za cenę łamania prawa, którego sam powinien strzec.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Retoryczne pytanie.
Ile trzeba zebrać milionów podpisów pod petycją, żeby rząd się tym zainteresował ?
2 miliony - mało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.