Facebook Google+ Twitter

Czy polskich czytelników czeka elektroniczna rewolucja?

Wraz z końcem wakacji rozpocznie się sprzedaż e-booków przez Empik.com. W tym samym czasie przewidziano debiut firmy iFormat, która zajmuje się masową produkcją i dystrybucją elektronicznych tytułów. Wydawcy zapowiadają elektroniczną ofensywę.

Od listopada dostępny będzie w Polsce iPad, co wskazuje, że jest to początek rewolucji na polskim rynku książki. Handel e-bookami przynosił w naszym kraju zysk w wysokości kilkunastu milionów złotych rocznie. Jest to zaledwie ułamek szacowanego na 2 miliardy złotych rynku wydawniczego - informuje Życie Warszawy.

Każdego miesiąca, e-booki kupuje od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, ale zainteresowanie nimi szybko rośnie. Wirtualne sklepy odnotowują kilkukrotnie wyższą sprzedaż niż w ubiefłym roku. Czytniki e-booków stają się coraz doskonalsze, dzięki czemu wydawnictwa mogą poszerzać swoją ofertę.

– "Za kilka lat w przedziale pociągu InterCity z Warszawy do Krakowa pięć osób na sześć czytać będzie książki elektroniczne" – twierdzi księgarz Czesław Apiecionek. – "Woluminy czeka los płyty winylowej. Z początku winyle zniknęły z rynku wyparte przez kasety i płyty CD. Teraz powróciły i każdy szanujący się muzyk wydaje albumy również w tej formie. Nakłady są niewielkie, czasem numerowane. W przyszłości na papierze ukazywać się będą przede wszystkim pozycje, w których forma jest tak samo istotna jak treść. Chodzi o prawdziwe dzieła sztuki."

Za jakiś czas, przeważająca część przychodów rynku książki może pochodzić właśnie ze sprzedaży e-booków. Niemieckie wydawnictwa zdają sobie sprawę, jak ważną rolę mogą odgrywać elektroniczne wydania książek. Wydawcy zza naszej zachodniej granicy są już przygotowani na taką rewolucję, niestety Polacy wciąż podchodzą do tego zjawiska z dozą nieufności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.