Facebook Google+ Twitter

Czy pomnik Bonapartego wróci na plac Powstańców Warszawy?

Stołeczni radni debatują dziś nt. sytuacji panującej przed Pałacem Prezydenckim, organizacji sylwestrowej zabawy oraz o powstaniu pomnika Napoleona Bonaparte w Warszawie.

Jak podaje strona tvnwarszawa.pl, radni wysłuchali już informacji o przygotowaniach do powrotu pomnika Ludwika Waryńskiego na warszawską Wolę. Do radnych należeć będzie również decyzja o powrocie pomniku Napoleona na plac Powstańców Warszawy, który nosił prawie 100 lat temu nazwę byłego władcy Francji.

Podczas obrad poruszona zostanie kwestia nazwania bulwarów wiślanych położonych po lewej stronie rzeki, imieniem varsavianisty - Bohdana Grzymały-Siedleckiego. Mowa o odcinku bulwarów pomiędzy mostami Poniatowskiego a Świętokrzyskim.

Na sesji Rady Warszawy również zostanie poruszona sytuacja dotycząca krzyża, rozgrywająca sie na Krakowskim Przedmieściu. Radni wysłuchają co na ten temat ma do powiedzenia prezydent Warszawy. Radni, jak i większość społeczeństwa, oczekują informacji odnośnie dalszych losów krzyża i jego obrońców. Stołeczni radni oczekują wyjaśnień w kwestii pomnika upamiętniającego ofiary smoleńskiej katastrofy.

Radni zabiorą głos w sprawie tegorocznej zabawy sylwestrowej. Przede wszystskim chodzi o wysokość funduszy, jakie zostaną przeznaczone na ten cel. Rada Warszawy wpadła na pomysł, aby tegoroczna impreza odbyła się pod znakiem Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.