Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29343 miejsce

Czy poród na szkolnym boisku poruszy nastolatków?

Na potrzeby brytyjskiej służby zdrowia w Leicester nakręcono krótki film telefonem komórkowym pokazujący poród na szkolnym boisku. Czy filmik osiągnie swój cel i skłoni młodzież do myślenia?Na kilkunastu sekundowym filmiku widać jak kilku chłopaków biegną w stronę tłumu gapiów, który zebrał się na szkolnym boisku. Po chwili okazuje się że jedna z dziewczyn która była w ciąży zaczęła rodzić. W końcowej fazie video można zauważyć główkę dziecka. Krzyczącej w bólu dziewczynie pomaga jej koleżanka. Wszystko jest nagrane telefonem komórkowym.

Filmik jest zrobiony bardzo profesjonalnie, na pierwszy rzut oka nie można zauważyć ze został on specjalnie nagrany na potrzeby kampanii społecznej. Bije rekordy oglądalności w internecie, zapewne głównie wśród młodych ludzi którzy w UK spędzają dużo czasu na takich serwisach jak YouTube.com. Taki był prawdopodobny cel organizatorów tej akcji. Filmik kończy się napisem "To nie to, czego się spodziewałaś. Życie nastoletniej matki też może okazać się nie tym, czego się spodziewasz".

Nastoletnie ciąże w Wielkiej Brytanii jest bardzo dużym problemem w stosunku do reszty krajów starego kontynentu. Często pozostawione samym sobie dziewczyny w okresie dojrzewania same decydują się na zajście w ciąże przed wejściem w pełnoletność. Na forach internetowych piszą, że dziecko będzie kimś kto będzie zawsze ich kochał. Jednak prawda jest taka że większość nieletnich matek nie jest świadoma macierzyństwa i problemów z nich wynikających.

Również polityka społeczna stosowana przez UK nie zniechęca 16-latek do ciąży. Przez pierwsze trzy lata po porodzie dostają one od 19 tys. do 25 tys. funtów wsparcia od państwa. Często jest to wykorzystywane przez rodziny wielodzietne jako stało zarobek. Jednak zmiana tej polityki mogła by pogorszyć i tak złą sytuację.

Spot opublikowała organizacja "Hey Babe" której celem jest rozwiązywanie problemów związanych z edukacją seksualną. Przynajmniej po oglądnięciu wiele z nastolatków zastanowi się czy chcę tak skończyć jak dziewczyna na filmie.

tvn24.pl
Strona organizacji "Hey Babe"
"Najmłodzsze matki Europy" - Wysokie Obcasy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.05.2009 08:41

Wielka Brytania to istny cyrk jeśli chodzi o to tzw. wychowanie seksualne. Od trzech dekad jest tam najwyższy współczynnik niechcianych ciąż wśród nastolatek i również od trzech dekad lejburzyści próbują przeciwdziałać temu zwiększając godzinowy wymiar wychowania seksualnego w szkołach i rozdając prezerwatywy coraz młodszym dzieciom. Parafrazując Roberta Mazurka: gdyby lekarz przez lata kazał leczyć reumatyzm aspiryną i na brak poprawy stanu pacjenta reagował tylko zwiększeniem dawek, to pewnie w końcu pognalibyśmy konowała; ciekawe, kiedy brytyjski wyborca pogna Partię Pracy. Ciekawe jest też to, do kogo zaadresowana będzie kolejna kampania "uświadamiająca" o antykoncepcji w wykonaniu rządzącej partii. Zgodnie z ideowymi założeniami "postępowej lewicy"- pora chyba na przedszkolaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.