Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10927 miejsce

Czy portal głosowy ZTM pomoże pasażerom?

20 października warszawski Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi nową usługę. Po połączeniu z infolinią (94-84), za pomocą komend głosowych, pasażerowie będą mogli uzyskać informacje na temat rozkładów jazdy, cen biletów, wyszukać połączenie czy tez złożyć skargę na pracę przewoźnika.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. ZTM Usługa głosowa ma odciążyć pracujących na infolinii konsultantów i ułatwić pasażerom zdobywanie informacji o komunikacji miejskiej. Jeśli się sprawdzi zostanie wprowadzona na stałe. Obecnie jednym ze sposobów (obok m.in. odwiedzenia strony internetowej przewoźnika), by otrzymać informacje dotyczące komunikacji miejskiej, jest kontakt ze specjalną infolinią ZTM - 94-84.

Po wybraniu numeru problem pojawia się niemal od razu. Czekamy, a linie są wciąż zajęte. Trzeba próbować kilka razy. Nierzadko musi upłynąć wiele minut nim uda nam się uzyskać połączenie z konsultantem. ZTM szacuje, że w ciągu dnia pracownicy centrum telefonicznego odbierają około 650 telefonów. Obecnie zatrudnionych jest ośmiu konsultanów, na każdej zmianie pracuje trójka z nich.

Na ratunek

Nowa usługa, ochrzczona mianem portalu głosowego, ułatwi dzwoniącym uzyskanie informacji, odciąży także pracowników obsługujących dotychczasową infolinię. - Portal będzie działać na zasadzie automatycznej informacji - informuje rzecznik prasowy ZTM, Igor Krajnow. - Pasażerowie dzwoniąc pod numer 94-84 będą mogli sterować portalem za pomocą komend głosowych, podając hasło np. "rozkład jazdy". Portal będzie reagował na głos dzwoniącego. Następnie wystarczy podać datę odjazdu, numeru linii, nazwę przystanku lub orientacyjną godzinę odjazdu. I już po chwili pasażer uzyska interesujące go informacje - tłumaczy Krajnow. - Jeśli jednak ktoś nie będzie zainteresowany korzystaniem z usługi, będzie mógł, naciskając dowolny klawisz na swym aparacie telefonicznym, przełączyć się do konsultanta - dodaje Krajnow.

ZTM wierzy, że nowy portal rozwiąże problemy z uzyskiwaniem informacji o komunikacji miejskiej. - Z pewnością dzięki portalowi zwiększy się dostępność infolinii, ponieważ automat może przyjąć 3 połączenia jednocześnie. - informuje rzecznik prasowy ZTM. - Myślę, że to rozwiąże dotychczasowe problemy komunikacji pasażerów z numerem 94-84.

Obecny projekt będzie działał przez pół roku. Jeśli sprawdzi się, spełni oczekiwania pasażerów, zostanie wprowadzony na stałe. ZTM liczy na opinie użytkowników opcji, czeka na wszystkie uwagi dotyczące nowej usługi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

duży plus. bardzo ciekawa idea. fajnie byłoby dowiedzieć się na infolinii o najszybszych i najlepszych przesiadkach na kolejnym przystanku, gdy jeszcze jedziemy autobusem lub tramwajem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo ciekawa idea. fajnie byłoby dowiedzieć się na infolinii o najszybszych i najlepszych przesiadkach na kolejnym przystanku, gdy jeszcze jedziemy autobusem lub tramwajem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiem, też mam taką pocztę. Firmy telekomunikacyjne wyciskają tylko kasę od swoich klientów. Rzadko kiedy interesuje ich jakość usługi. Ciekawe ile lat minie zanim zrobią tę pocztę porządnie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podoba mi się ta nowa infolinia. To rozpoznawanie też w sumie dobrze działa. Operator mojego telefonu komórkowego ma taką usługę głosową do poczty. Można kasować wiadomości itp. W większości przypadków w ogóle nie rozpoznaje co mówię. Jak to się stało, że w ZTM to działa, a duża firma telekomunikacyjna zrobiła taką fuszerkę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) za włożoną pracę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.