Facebook Google+ Twitter

Czy potrzebna jest nam ekonomia społeczna?

Wczoraj w Filharmonii Łódzkiej odbyła się II Gala Przedsiębiorczości Społecznej. O tym w programie "O co chodzi? - komentarz dnia", już dziś na antenie Patio TV.

Materiały prasowe / Fot. Patio TVJak czytamy w portalu organizacji pozarządowych NGO.pl. Kluczową zasadą ekonomii społecznej jest prymat działania na rzecz ludzi nad maksymalizacją zysku. Oznacza to, że dla jednostek ekonomii społecznej istotne znaczenie – obok celu gospodarczego – ma misja społeczna.

Podczas wczorajszej gali wręczono trzy nagrody: Dla urzędnika przyjaznego organizacjom pozarządowym, dla najlepszego przedsiębiorstwa społecznego w regionie łódzkim w roku 2008 oraz dla firmy wspierającej integrację społeczną. Ale czy w ogóle potrzebna jest nam ekonomia społeczna? Jak zawsze pojawia się pytanie: O co chodzi... Po raz kolejny o 18.30 zada je Przemysław Naze. Gościem dzisiejszego wydania programu będzie Mikołaj Gurdała, ze Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne "JA-TY-MY".

Oprócz rozmowy z gościem, widzowie będą mogli zobaczyć krótki felieton. Reporter Patio TV podczas wczorajszej gali rozmawiał ze zwycięzcami w kategoriach: "Urzędnik przyjazny organizacjom pozarządowym" oraz "Firma wspierająca integrację społeczną".

Wiadomości24.pl na antenie Patio TV


Jak zwykle w drugiej części programu "O co chodzi - komentarz dnia" pojawią się najświeższe informacje i ciekawostki z serwisu Wiadomości24.pl. Czwartkowy przegląd poprowadzi Agnieszka Jankowska.

We wczorajszym przeglądzie Jola Kolano mówiła o klerykach nawracających trudną młodzież w rytmie hip-hopu a także polecała książkę Alexandry Potter "Ostrożnie z marzeniami".

"O co chodzi? - komentarz dnia" to program publicystyczny nadawany "na żywo" od poniedziałku do piątku, o 18.30 w ogólnopolskiej telewizji Patio TV. Powtórka programu od poniedziałku do piątku o 10.00

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.