Facebook Google+ Twitter

Czy potrzebujemy Śledzika?

Większość pytanych przez nas użytkowników serwisu Nasza-Klasa mówi stanowcze "nie" nowej funkcjonalności.

 / Fot. Foto: Mateusz UrbaniakPrzez kilka miesięcy trwały prace nad unowocześnieniem Naszej Klasy pod kątem nowych możliwości. Jako pierwsi dostęp do nowych funkcji mieli dziennikarze akredytowani w Biurze Prasowym serwisu. Tuż po godzinie 16 w ostatni dzień wakacji nasza redakcja wzięła udział w zamkniętych testach Śledzika.

Komunikator internetowy


Pierwsze wrażenia testerów Śledzika były mieszane. W wypowiedziach mogliśmy usłyszeć, że to nic rewolucyjnego i innowacyjnego. Serwis oparty jest o model "instant messaging". To platforma webowa w stylu Twittera czy Blipa, umożliwiająca dodawanie komentarzy i późniejsze ich komentowanie. Wielkim problemem jednak okazało się odświeżanie komunikatora - do tej pory trzeba odświeżać ręcznie wpisy użytkowników. Ilość tekstu w pojedynczym wpisie (komentarzu) wynosi 250 znaków. Ostatnią możliwością nowego komunikatora jest to, że wpis możemy dodać do "śledziosfery" lub strefy dostępnej tylko obserwującym naszą aktywność w serwisie znajomym.

Śledzimy użytkowników


Dzięki Śledzikowi od samego początku w serwisie można "śledzić" swoich bliskich znajomych. Osoby, które mamy w znajomych na NK, są automatycznie śledzone. Innych możemy zacząć obserwować klikając znajdującą się przy danym profilu ikonkę. Istnieje również możliwość zaprzestania śledzenia danego użytkownika.


 / Fot. Foto: Mateusz UrbaniakŚledzik jest prosty


Szata graficzna Śledzika została utrzymana w błękitnej stylistyce. Serwis jest intuicyjny i bardzo prosty w obsłudze. Menu, zakładki, nawigacja i sama stylistyka to kopia tego co mamy w NK, więc szybko się w niej odnajdziemy.

Video i muzyka w Śledziku


Twórcy serwisu postanowili umilić czas obecnym jak i przyszłym użytkownikom. Nową możliwością jest również oglądanie filmików z YouTube oraz słuchanie muzyki. Już teraz możemy poprzez wklejenie odpowiedniego linku spędzić czas oglądając film. Przy okazji o danym filmie informujemy swoich znajomych.

Użytkownicy o Śledziku


- "Śledzik" to według mojej opinii plagiat funkcji wykorzystywanej w zagranicznych serwisach społecznościowych - mówi w wypowiedzi dla Wiadomosci24.pl jeden z użytkowników serwisu. - Oczywiście nie wiem, czy ma to jakieś podstawy prawne, jednak niesmak zawsze pozostaje. Portalem Nasza-Klasa zainteresowałem się na początku działalności serwisu. Podobała mi się wizja odnalezienia dawnych znajomych oraz rozmowy z nimi. Niestety coraz większy napływ młodych użytkowników oraz duża popularność serwisów takich jak Fotka.pl zmusiły administrację NK do tak drastycznych posunięć - komercjalizacji serwisu, czyli zarabiania "na wszystkim" przy okazji celując w tzw. target, czyli zapewniając poziom "rozrywki" adekwatny do poziomu intelektualnego użytkowników portalu. Wiadomo, że teraz pieniądz rządzi światem, a w tyle zostają jakieś głębsze idee które z początku niosła Nasza-Klasa.

Na 20 osób zapytanych przez Wiadomosci24.pl 16 stwierdziło, że nowa funkcjonalność nie jest potrzebna.
Pani Agnieszka z Konina, użytkowniczka serwisu od ponad 4 lat mówi jednak: - Fajnie, że coraz to nowe funkcje wprowadza Nasza Klasa. To przyciągnie wielu nowych użytkowników.

Podsumowując: Nasza Klasa wprowadziła zmiany, by dać ludziom jeszcze więcej możliwości komunikacji. Na ocenianie jest jeszcze za wcześnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

O i to działa? ale chyba nie skorzystam ,,NARAZIE,,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sposób na wyłączenie Śledzika w Mozilli Firefox

1) pobieramy plugin: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2108
2) instalujemy
3) w Firefoxie wybieramy 'Narzędzia' -> 'Dodatki' i zaznaczamy zakladke 'Style'
4) klikamy na 'Stworz nowy styl' w prawym dolnym rogu
5) nadajemy mu nazwe i etykiete wedle wlasnego widzimisie
6) w duzym polu tekstowym wpisujemy:
#sledzik_box{display:none;}
7) wciskamy 'zapisz' i gotowe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masakra, ludzie tak smapują tego sledzika tymi glupimi "komunikatami" o niby likwidacji sledzika, ze szok. Skoro tak bardzo go nie chcą, to niech go bojkotuja, a nie jeszcze zawyzają im statystyki:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyłączyłam w stylach i mam z głowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.