Facebook Google+ Twitter

Czy powstanie Polska Agencja Kosmiczna

Sejm na nadchodzącym posiedzeniu zajmie się projektem ustawy o powołaniu Polskiej Agencji Kosmicznej

 / Fot. K.Czernikforbes Polska została członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej w listopadzie 2012 r. Co roku kraj nasz wpłaca na rzecz ESA składki w wysokości 60 mln. euro. Pomimo tak ogromnej kwoty udział Polski jest niewielki. Uczestnictwo w kilku misjach naukowych czy w programach koncentrujących się na pogodzie w przestrzeniach kosmicznych oraz działaniach technologicznych to minimalny wkład. Dlatego też ma powstać Polska Agencja Kosmiczna, która będzie koordynować przedsięwzięcia sektora kosmicznego. Koszty funkcjonowania takiej Agencji wahają się w granicach 5 - 10 mln. zł. rocznie.

Wg. posłów stworzenie takiej Agencji, będzie dużym krokiem w przód. I chociaż Polska nigdy nie będzie potęgą kosmiczną, to może wyspecjalizować się w badaniach oraz wykorzystaniu przestrzeni kosmicznej, co będzie korzyścią dla polskiej gospodarki.
Ochrona środowiska, planowanie przestrzenne, rolnictwo czy wreszcie monitoring - to plusy zaangażowania w prowadzenie polityki kosmicznej.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czas najwyższy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.