Facebook Google+ Twitter

Czy Poznań potrzebuje kolejnego centrum handlowego?

Firma Apsys planuje w 2014 roku otwarcie nowego centrum handlowego w Poznaniu. Budowa zacznie się wiosną tego roku. Ale czy w stolicy Wielkopolski potrzebne jest kolejne centrum handlowe?

Sonda

Czy w Poznaniu potrzebne jest kolejne centrum handlowe?

 / Fot. Axe/CC BY-SA 3.0Na terenach obecnie niezagospodarowanych przy rondzie Rataje, w 2014 roku zostanie otwarte centrum handlowe "Łacina". W galerii o powierzchni 99 tys. metrów kwadratowych znajdzie się 255 sklepów i ponad 40 restauracji i kawiarni. Klienci będę mieć zróżnicowaną ofertę, na parterze sklepu znajdzie się część usługowa i market budowlany, a także strefa poświęcona wystrojowi wnętrz. Natomiast na pierwszym piętrze, w strefie mody i wypoczynku, znajdą się sklepy najpopularniejszych marek odzieżowych, a także 9 sal kinowych, centrum rozrywki rodzinnej oraz klub fitness z sauną i basenem.

Inwestycja będzie kosztować 350 mln euro. W Warszawie można już obejrzeć makietę galerii, w Poznaniu zostanie zaprezentowana na wiosnę, wtedy także rozpocznie się budowa wielkiego centrum handlowego.

Czy w Poznaniu potrzebne jest kolejne centrum handlowe?

Ciężko na to pytanie odpowiedzieć. Z jednej strony kolejne centrum handlowe nie jest potrzebne w Poznaniu, ale jednak inwestor liczy na to, że nowa galeria będzie odwiedzana przez klientów i przyniesie zyski. Ponad jeden kilometr dalej od planowanej galerii "Łacina", znajduje się Galeria Malta, która dzięki swojej lokalizacji jest prawdopodobnie najczęściej odwiedzanym miejscem handlowym w Poznaniu. Mieści się przy jeziorze Malta, miejscu rekreacyjnym. Patrząc z drugiej strony, dobrze że ten teren zostanie wreszcie zagospodarowany.

W Poznaniu powoli zaczyna brakować miejsc zielonych, a małe sklepy są zamykane. Np. na jednym z poznańskich osiedli stoją cztery małe markety, dwa z nich naprzeciwko siebie. Małe sklepy nie mają szansy przetrwać nawet miesiąca.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.