Facebook Google+ Twitter

Czy prawo chroni zwierzęta?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-16 14:52

Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza na spotkanie ze współzałożycielem Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ – Dawidem Karasiem. Odbędzie się ono 18 listopada o godz. 19 w JCC Kraków, w Krakowie przy ul. Miodowej 24 (górna sala).

Mamy kota na punkcie wolontariatu. / Fot. Fundacja Czarna Owca Pana KotaZwierzęta często stają się ofiarą przemocy ze strony ludzi – są ofiarami wypadków, są dręczone, prześladowane, trute…. Według danych Głównej Komendy Policji od 2003 roku liczba popełnianych na zwierzętach przestępstw wzrosła dwukrotnie. W 2009 roku Policja wszczęła 1.785 postępowań dotyczących przemocy wobec zwierząt, z czego przestępstw stwierdzonych było 1.386.

Czy prawo chroni zwierzęta w Polsce? Czy człowiek dręczący je może zostać ukarany? Co grozi kierowcy który potrąci zwierzę? Jakie karmiciele bezdomnych kotów mają prawa w starciu z niechętną tym zwierzętom administracją? Co zwyczajny człowiek może zrobić, gdy widzi że zwierzęciu dzieje się krzywda? Czy można odebrać zwierzę nieodpowiedzialnym, a bywa że i zwyrodniałym opiekunom?

O polskim i unijnym prawodawstwie względem zwierząt, o prawach, ale i obowiązkach osób pomagających zwierzętom, przykładowych sprawach sądowych dotyczących zwierząt i przemocy wobec nich, interwencjach w sprawach łamania praw zwierząt, a także roli organizacji pozarządowych w ochronie zwierząt opowie Dawid Karaś.

Podczas spotkania będzie można otrzymać bezpłatną publikację poradnikową – „Kocie kwartały. Krótki przewodnik po kotach”. Publikacja zawiera, oprócz autorskiego komiksu o kotach w przestrzeni miejskiej przygotowanego przez Fundację Czarna Owca Pana Kota, praktyczny przewodnik m.in. po żywieniu kotów, opiece nad nimi, krótki poradnik jak pomóc bezdomnym zwierzętom.

Spotkanie odbywa się w ramach realizowanego przez Fundację projektu „Mamy kota na punkcie wolontariatu” dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Pozarządowych. Projekt potrwa do końca roku. W jego ramach odbywać się będą comiesięczne spotkania otwarte, odbędzie się trzydniowe szkolenie dla osób chcących zostać wolontariuszami w małopolskich organizacjach zajmujących się pomocą zwierzętom, oraz odbędą się sesje kreatywne dla dzieci, podczas których wymyślą one kampanie reklamowe zachęcające rówieśników do pomocy zwierzętom.

Projekt został objęty patronatem medialnym ngo.pl,
Animalpedii, Radiofonii, Magazynu Kocie Sprawy oraz radia internetowego Pryzmat.

Serdecznie zapraszamy!!!

Informacja pierwotnie opublikowana na stronie Fundacji: www.czarnaowca.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.