Facebook Google+ Twitter

Czy premier i prezydent zatrudniają niepełnosprawnych?

Według danych GUS, w 2010 roku w Polsce mieszkało 3,4 mln osób niepełnosprawnych. Jak się okazało, niewiele takich osób pracuje w kancelarii premiera i prezydenta. Z tego powodu muszą obie wpłacić do PFRON prawie 600 tys. złotych kary.

O zatrudnienie osób niepełnosprawnych w obu kancelariach pyta "Wprost". Okazuje się, że z powodu niedużej liczby takich osób zatrudnionych w roku 2011, Tusk i Komorowski będą musieli wpłacić karę do PFRON. Kancelaria premiera 450 tysięcy złotych, a prezydenta 134 tys. złotych.

Zgodnie z ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, ci pracodawcy, którzy zatrudniają co najmniej 25 pracowników, muszą dokonywać wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w przypadku, kiedy zatrudniają mniej niż 6 procent osób niepełnosprawnych.

3,4 mln Polaków to niepełnosprawni. Trudno będzie przekonać przedsiębiorców, że oni także powinni zatrudniać osoby niepełnosprawne, kiedy w najwyższych urzędach państwowych nie stosuje się tego typu praktyk.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Maria Kazimierczak
  • Maria Kazimierczak
  • 17.02.2012 16:05

Sama jestem niepełnosprawną wstyd Panowie , traktujecie niepełnosprawnych jak tredowatych. My tez pragniemy żyć ! Wstydze się że mieszkam w takim kraju bezdusznym. Dajcie mi Proszę prace moge chodzby w piwnicy pażyć dla was kawe jak się wstydzicie niepełnosprawnej osoby, aby mnie nikt nie widział.

Komentarz został ukrytyrozwiń
merlin
  • merlin
  • 13.02.2012 09:34

Tusk preferuje pięknych,młodych ,wykształconych z wielkich miast-starsi,niepełnosprawni nie spełniaja tych wymagań i nie są traktowani jak ludzie(nie poprawiaja wizerunku Tuska i tak dość nadszarpniętego jak np. pani Mucha)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.