Facebook Google+ Twitter

Czy premier zrezygnuje z walki o prezydenturę?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-10-12 07:46

Donald Tusk w wąskim gronie polityków PO zapowiedział, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Tomasz Gzell /PAPKandydatem PO ma być marszałek sejmu Bronisław Komorowski. Przegrupowania w PO na fali afery hazardowej stają się faktem. Wczoraj tylko przy 16 głosach przeciw dotychczasowy wicepremier Grzegorz Schetyna został wybrany na szefa klubu PO. - Jestem taki bardzo miękki, otwarty i taki też będę w klubie - mówił po wyborze Schetyna, znany z rządów żelazną ręką w partii. Czy na ostatnich dymisjach rządowych kończą się zmiany w planowanych układankach personalnych partii rządzącej? Czy może już przesądzona jest zmiana głównego planu: Donald Tusk na prezydenta. Schetyna na premiera. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski na czele partii? - Nie będę kandydował na prezydenta. Naszym kandydatem będzie Bronek - taki komunikat, jak ustaliliśmy, w ostatnich dniach miał przekazać Tusk kilku politykom PO.

Część współpracowników premiera przestrzega jednak przed wyciąganiem z tego ostatecznych wniosków. - Donald już dwa miesiące temu sugerował w pewnym momencie, że nie chce być prezydentem, bo nie chce zostać zamknięty w klatce, by potem zwołać naradę, na której padło ustalenie, że jeżeli zostanie prezydentem, to Komorowski pójdzie na szefa partii - wskazuje osoba z otoczenia Tuska. Większość naszych rozmówców twierdzi, że kandydowanie Tuska w wyborach prezydenckich z pewnością w tydzień po wybuchu afery hazardowej stanęło pod znakiem zapytania. Jednak ostateczna decyzja tak naprawdę będzie zależeć od przebiegu prac komisji śledczej, która ma być powołana już na następnym posiedzeniu Sejmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Ten chwyt udał się w 100%. Jak uciekają z PO, to do PiS i nie ma strat elektoratu i robią kasę na potęgę. W Nowogardzie Burmistrz Zięba umorzył dług z tytułu należnego podatku posłowi Bondzie w wysokości 230 tys zł w momencie gdy prokuratura robi dochodzenie w sprawie zaginięcia 37000000 kg zboża (37tysiecy ton!) i sprawa idzie w kierunku przedawnienia. Żadnych hamulców!
Nie dość tego. Dochodzenie dalej się ciągnie a burmistrz następnemu koledze umorzył 400000000 zł (400 tysięcy zł) należnego podatku od nieruchomości! To wszystko jest chore!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lisek chytrusek sie przeliczył.Teraz rakiem się wycofuje.Jego dni są policzone.Na złodzieju czapka gore!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy zrezygnuje czy nie i tak nie wygra, chociaż gdyby zrezygnował może była by szansa na nową twarz

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ja cię... Trzęsienie ziemi. Premier miałby nie zostać prezydentem?

Przecież Yes, we can! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.10.2009 15:19

przecież w tym gronie zakłamanych, ...................nie, nie wierzę aby nie kandydował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

to było by zbyt piękne by jeden nie starał się o reelekcję a drugi nie kandydował by do tej reelekcji nie doprowadzić , w państwie w którym żądzą politycy z "buszu" wzięci , których obsesja jest budowanie kolejnej Rzeczypospolitej , zajmowanie się jedynie historia i IPN -em , oraz tworzeniem kolejnych afer i policji politycznych nie ma żadnej nadziei na normalną Polskę
a czego w tym wszystkim żal - Polski żal

Komentarz został ukrytyrozwiń

a powinien zrezygnować... dość tego czarowania, propagandy i dziadowania!

Komentarz został ukrytyrozwiń

jakoś nie chce mi się wierzyć, że mógłby zrezygnować z prezydenckiego stołka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.