Facebook Google+ Twitter

Czy premier zrezygnuje z walki o prezydenturę?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-10-12 07:46

Donald Tusk w wąskim gronie polityków PO zapowiedział, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich.


Premier RP Donald Tusk (L) i poseł PO Paweł Graś (P) przed posiedzeniem Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, 9 bm. w Hotelu Novotel Centrum w Warszawie. / Fot. Tomasz Gzell/PAPWiadomo, że przed śledczymi wcześniej czy później przyjdzie stanąć samemu Tuskowi. Teraz trwa gorączkowy przegląd posłów, którzy najlepiej nadaliby się do komisji. Według jednego ze scenariuszy do badania afery hazardowej z fotela szefa komisji śledczej ds. nacisków przesunięty miałby zostać jeden z głównych pistoletów partii Sebastian Karpiniuk. Jego miejsce miałby zaś zająć odchodzący minister sprawiedliwości Andrzej Czuma. Pewnym raczej miejsca w nowej komisji może być dotychczasowy rzecznik rządu Paweł Graś. Według wstępnych planów wśród śledczych miałby też zasiąść pełniący do tej pory funkcję szefa gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak. Przed byłym ministrem w kancelarii premiera jednak jeszcze poważny test.

Według planów to on jako rekompensata za utratę stanowiska w rządzie miał zostać wiceszefem klubu. Na wieść o tym jednak wśród posłów pojawił się bunt. - Przez dwa lata udawał ważniaka i nie odbierał telefonu, więc nie ma o czym marzyć - streszcza nastroje jeden z posłów. - Pewnie jednak premier ze Schetyną zarekomendują Nowaka na szefa klubu i zaproponują, by przyjąć tę kandydaturę przez aklamację - słychać więc w Sejmie. Do władz klubu raczej nie wejdzie za to Jarosław Gowin, o czym spekulowano.
Anna Wojciechowska

Więcej czytaj na www.polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Ten chwyt udał się w 100%. Jak uciekają z PO, to do PiS i nie ma strat elektoratu i robią kasę na potęgę. W Nowogardzie Burmistrz Zięba umorzył dług z tytułu należnego podatku posłowi Bondzie w wysokości 230 tys zł w momencie gdy prokuratura robi dochodzenie w sprawie zaginięcia 37000000 kg zboża (37tysiecy ton!) i sprawa idzie w kierunku przedawnienia. Żadnych hamulców!
Nie dość tego. Dochodzenie dalej się ciągnie a burmistrz następnemu koledze umorzył 400000000 zł (400 tysięcy zł) należnego podatku od nieruchomości! To wszystko jest chore!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lisek chytrusek sie przeliczył.Teraz rakiem się wycofuje.Jego dni są policzone.Na złodzieju czapka gore!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy zrezygnuje czy nie i tak nie wygra, chociaż gdyby zrezygnował może była by szansa na nową twarz

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ja cię... Trzęsienie ziemi. Premier miałby nie zostać prezydentem?

Przecież Yes, we can! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.10.2009 15:19

przecież w tym gronie zakłamanych, ...................nie, nie wierzę aby nie kandydował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

to było by zbyt piękne by jeden nie starał się o reelekcję a drugi nie kandydował by do tej reelekcji nie doprowadzić , w państwie w którym żądzą politycy z "buszu" wzięci , których obsesja jest budowanie kolejnej Rzeczypospolitej , zajmowanie się jedynie historia i IPN -em , oraz tworzeniem kolejnych afer i policji politycznych nie ma żadnej nadziei na normalną Polskę
a czego w tym wszystkim żal - Polski żal

Komentarz został ukrytyrozwiń

a powinien zrezygnować... dość tego czarowania, propagandy i dziadowania!

Komentarz został ukrytyrozwiń

jakoś nie chce mi się wierzyć, że mógłby zrezygnować z prezydenckiego stołka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.