Facebook Google+ Twitter

Czy prezydent Poznania zostanie odwołany?

Liderzy poznańskich partii Prawo i Sprawiedliwość oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej chcą zorganizować referendum w sprawie odwołania Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta miasta. Uważają, że szkodzi Poznaniowi.

Sonda

Czy jesteś za odwołaniem Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta Poznania?

Szefowie klubów PiS i SLD w radzie miasta zapowiadają wspólną organizację referendum w sprawie odwołania Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta miasta. Jak uważają, dalsze dalsze rządy Grobelnego mogłyby zaszkodzić miastu.

 / Fot. Mateusz WawrowskiW wywiadzie dla gazety.pl radni Szymon Szynkowski i Tomasz Lewandowski powiedzieli, że prezydent doprowadził miejskie finanse do katastrofy. Ich zdaniem Grobelny marnotrawi publiczne pieniądze w oświacie oraz jest winnym opóźnień przy budowie Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego i przedłużenia Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego. ICHOT miał zostać otwarty 1 maja 2013 roku. Liderzy klubów PiS i SLD uważają, że Poznaniem rządzi "dwór" Grobelnego. Dyrektorzy i urzędnicy powołani przez prezydenta, popełnili już wiele błędów, jednak nie mieli żadnych konsekwencji z tego powodu. Natomiast mieli tzw. "miękkie lądowanie" w najróżniejszych jednostkach.

 / Fot. Mateusz WawrowskiSzefowie poznańskiego klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej planują, aby rada miasta przegłosowała ich uchwałę, jeśli się to nie uda, zorganizują zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum. Muszą zebrać ponad 42 tys. podpisów.

Referendum może odbyć się na początku czerwca lub lipca. Jeśli Grobelny zostanie odwołany, poznaniacy wybiorą nowego prezydenta w przedterminowych wyborach.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W najgorszym razie: motyla w klapę i przykuć się łańcuchem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Utarczki polityczne to nasza codzienność . Panie Mateuszu , najważniejsze jak p Grobelnego oceniają mieszkańcy Poznania. To oni go w końcu wybrali .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.